İkra Gelişim Akademisinden Köklü Değişim Kadın Kollarına Davet
29 Nisan 2023

İkra Gelişim Akademisinden Köklü Değişim Kadın Kollarına Davet

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Kadın Kolları Avrupa Temsilciliği olarak İkra Gelişim Akademisinin düzenlemiş olduğu Kur'an-ı Kerim'e Geçiş Töreni davetine icabet ettik. Bizleri İkra Gelişim Akademisi Kurucu Müdürü Hatice Kübra Karataş Hanımefendi karşıladı.

Sıcak bir muhabbetin ardından çocukların taç giyme töreni gerçekleştirildi. Rabbim çocuklarımızın kalbini Kuranı Kerim'in nuruyla taçlandırsın. Taç takma töreninin ardından velilerle Kelime-i Tevhid konusunda gerçekleştirdiğimiz sohbetimizde şunlara değindik:

Rasullulah (sav) risaletle emrolunduğunda insanları Tevhid’e davet etti. Müşrikler Rasulullah’a saygı duyarken, güvenirken hatta fikir danışırken, ne zaman Rasulullah La’İlahe İllallah’la geldi müşriklerin tavırları hemen değişti. Onu dışladılar, iftira attılar ve ashabına zülmettiler.

Zira La ilahe illallah, Muhammeden Rasulullah; Allah’ın varlığına iman etmek ve Hz. Muhammed’in Allah’ın kulu ve Resulü olduğunu kabullenme manasını içerdiği gibi İslam’ın temelini yani akideyi ve ondan doğan hayat nizamını da kabullenmeyi gerektirir. Bu yüzden Tevhid, sadece ezberlenmesi gereken bir söz olmayıp insanların yaşamlarına yön vermesi gereken bir hayat nizamıdır.

Rabbimizden niyazımız geçmişte olduğu gibi İslam’ın tekrar bir hayat nizamı olmasıdır.