ŞANLIURFA VE ADIYAMAN FİLİSTİN İÇİN TEK SES: “ORDULAR AKSA’YA!”
21 Mayıs 2021

ŞANLIURFA VE ADIYAMAN FİLİSTİN İÇİN TEK SES: “ORDULAR AKSA’YA!”

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Medya’nın 21 merkezde organize ettiği programlarda Cuma namazı çıkışı gasıp Yahudi varlığının Filistin topraklarında gerçekleştirdiği katliamda şehit olan kardeşlerimiz için gıyabi cenaze namazı kılındı. Şanlıurfa’daki program Şanlıurfa Balıklıgöl Dergâh Platosu’nda gerçekleştirildi ve #OrdularAksaya çağrısıyla kesin çözüm ortaya koyuldu. Adıyaman ve Siverek'te de Cuma namazını müteakiben gıyabi cenaze namazı kılınıp, dualar edildi.

Şanlıurfa Balıklıgöl Dergâh Platosu’nda gerçekleştirilen program, Köklü Değişim Dergisi yazarlarından Mustafa Küçük’ün Filistin’deki şehidler için gıyabi cenaze namazı kıldırmasıyla başladı.

Müslümanların yoğun katılımı ile gerçekleştirilen programda Mehmet Göçmen’in okuduğu dua ve basın açıklamasına Müslümanlar tekbirlerle eşlik etti.

Kahrolsun “İsrail” ve #OrdularAksaya sloganları atıldı.

Basın açıklamasında, İslam beldelerindeki liderlerin Ramazan ayının başından bu yana süren gasıp Yahudi varlığının zulüm ve katliamlarını kınayarak geçiştirmesine tepki gösterilirken, Filistin sorunun yegâne çözümünün kınamak değil, orduları zalimlerin üzerine gönderecek İkinci Raşid-i Hilafet Devleti olduğu beyan edildi.

Şanlıurfa Siverek’teki program ise İbrahim Baba Camii’nde gerçekleştirildi. Siverekli Müslümanlar Yahudi zulmünü telin edip, Orduları Aksa'ya çağrısında bulundu.

Köklü Değişim Adıyaman Temsilciliği tarafından Adıyamanlı Müslümanların katılımıyla işgalci Yahudilerin şehit ettiği Müslümanlar için gıyabi cenaze namazı kılınıp ardından basın açıklaması okundu.

#OrdularAksaya