Köklü Değişim, Kahramanmaraş’ta “İsrail”i Telin Etti
27 Nisan 2022

Köklü Değişim, Kahramanmaraş’ta “İsrail”i Telin Etti

Köklü Değişim Medya
  • 319

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Kahramanmaraş Temsilciliğimizin Abdulhamid Han Camii’nde teravih namazı sonrası düzenlediği “‘İsrail’i Tel’in ve Filistin İçin Dua” ameli, cemaatin yoğun katılımı ve “Ordular Aksaya” sloganları eşliğinde gerçekleştirildi.

Köklü Değişim Kahramanmaraş Temsilciliği adına İsmail Tuzcu’nun okuduğu basın açıklamasında “İsrail” ile “normalleşip” anlaşmalara imza atan İslâm beldelerindeki yöneticilerin ihanetine dikkat çekildi ve protesto edildi.

Basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

2 milyardan fazla Müslümanın yaşadığı bir dünyada sadece 9 milyon nüfusa sahip olan Yahudi varlığı, Müslümanların ilk kıblegahına, Mescidi Aksa’ya saldırıyorsa, kadınlara el uzatıyorsa, aşağılıyorsa ayaklar altına alınan Aksa’nın halıları değil; Müslümanların izzeti ve başındaki yöneticilerin şerefidir. Ayaklar altına alınan, kışlalarda bekletilen ordular ve omuzlarında rütbeler taşıyan komutanlardır. Ayaklar altına alınan, yöneticilere dalkavukluk eden, Yahudi varlığının zorbalıklarına ses çıkartamayan saray alimleridir.”

Basın açıklamasının ardından yapılan duaya cemaat, coşkulu bir şekilde amin diyerek destek verdi.

Filistin’de Müslüman kardeşlerimiz katledilirken seyreden ve Yahudi varlığını kınayarak daha da cesaretlendiren pısırık yöneticilerin durumu anlatıldıktan sonra duada izzetli ve şerefli İslam Halifeleri gibi cesur Raşid Halifeleri yeniden ikram etmesi için Allah Subhanehu ve Teala'ya niyazda bulunuldu.

Programda sık sık “Ordular Aksaya, Ordular Kudüs’e” sloganları atılarak Filistin topraklarındaki işgalci Yahudi sorununun yegâne çözümü hep bir ağızdan dile getirildi.

Programımıza iştirak eden, ellerini açıp duamıza amin diyerek destek veren tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun.

#EllerSemayaOrdularAksaya