Köklü Değişim Kadın Kolları’ndan Şanlıurfa’da Geniş Katılımlı Panel: “Kuşaktan Kuşağa Savrulan Gençlik”
27 Eylül 2022

Köklü Değişim Kadın Kolları’ndan Şanlıurfa’da Geniş Katılımlı Panel: “Kuşaktan Kuşağa Savrulan Gençlik”

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Kadın Kolları’nın başlatmış olduğu “Kuşaktan Kuşağa Savrulan Gençlik” başlıklı kampanya kapsamında Şanlıurfa'da geniş katılılmlı bir panel düzenlendi.

"Gençliği Bu Ateşe Kim Attı" konulu panele Ayışığı Derneği, Tembih medresesinden bir heyet, Hüda Par Kadın Kolları, TUGVA ( Türkiye Gençlik Vakfı), Yeni Genç Bakış Der, Yeniden Refah Partisi Eyyubiye Kadın Kolları ve birçok Sivil Toplum örgütünün kadın kolları temsilcisi iştirak etti.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan panelde Köklü Değişim Kadın Kolları’nın hazırlamış olduğu kampanya videosunun sinevizyon gösterisi yapıldı.

Gençliğin inancını sorgulaması, perçinlemesi ve Allah Sübhaneh-u ve Teala ile bağını yeniden hatırlamasının önemine değinen misafir konuşmacının sunumu esnasında duygulu anlar yaşandı.

Minik kızların Kur'an ve hadis ezberleri dinleyicilerden büyük bir beğeni topladı.

Şiir dinletisi ile devam eden panel, Songül Toprak’ın Köklü Değişim Şanlıurfa Kadın Kolları adına yapmış olduğu kapanış konuşmasıyla sona erdi.

Toprak, konuşmasında; ahlaki yozlaşma ile ilgili önemli ana başlıklara değindi. Eğitimde, Sağlıkta, Hukukta ve Adalette meydana gelen çürüme ve yozlaşmaya örnekler verdi.

Toprak şunları söyledi:

Çözüm noktasında, köklü bir değişimin olması gerekir.Yıllarca partilerin, bireylerin cemaatlerin ve sivil toplum örgütlerinin tüm efor ve gayretlerine rağmen gençler üzerinde etkisi noktasında somut ve olumlu bir gelişme kaydedilememiştir. Bu çerçevede gerçek ve somut bir değişimin ancak hayata dokunan birçok alanda İslami hükümlerin hayata hakim kılınması ile gerçek değişim gerçekleştirilebilir. Bu da ancak İslami hükümleri referans kabul edecek bir yönetim biçimi ile yapılabilir.”

#SavrulanGençlik