Köklü Değişim, İstanbul ve Adana’da Hicret Konulu Paneller Düzenledi
31 Temmuz 2022

Köklü Değişim, İstanbul ve Adana’da Hicret Konulu Paneller Düzenledi

Köklü Değişim Medya
  • 399

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim, Hicret’in 1444. Yıldönümü münasebetiyle İstanbul ve Adana’da düzenlediği panellerde aslından koparılan “İslam Devleti’ne yürüyüş Hicret kavramını Müslümanlara yeniden hatırlattı.

İslami bir devletin ikamesi için vahyin kontrolünde ve öncülüğünde gerçekleşen Hicret’in 1444. Yılı münasebetiyle Köklü Değişim İstanbul ve Adana’da Temsilcilikleri paneller düzenledi.

Her sene Hicret konusu işlenirken her yıl olduğu gibi bu sene de Hicret’in asıl sebebi olan İslam Devleti’nin kuruluşuna değinilmeden geçiştirilmiş ve zulümden kaçış olarak işlenmişti. Rasulullah SallAllahu Aleyhi ve Sellem’in Medine’ye hicret nedenini “zulümlerden kaçış” olarak lanse edenler olduğu gibi, “daha müreffeh bir hayat tercihi” olarak lanse edenler de oluyor.

Bu saptırmanın önüne geçmek ve Hicret kavramını aslına iade etmek için İstanbul’da düzenlen panelin konuşmacısı ‘Cennet Yolcusunun Azığı ve Zafere Götüren Kulluk’ kitaplarının müellifi ve Köklü Değişim Dergisi Yazarı Musa Bayoğlu, Kur’an ve Sünnet’ten delillerle konuyu detaylı bir şekilde misafirlerimize anlattı.

İstanbul Pendik Temsilciliği’nde düzenlenen “İslam Devletine Son Adım Hicret” başlıklı panel yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Köklü Değişim Adana Temsilciliği'nde ise Hicret konulu panel "Kutlu Bir Yürüyüş: Hicret Nereye Niçin" başlığıyla düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından panelin konuşmacısı Köklü Değişim Yazarı Aziz Terzi, konuşmasını gerçekleştirdi.

Terzi, "Hicret, İslami bir devletin ikamesi için vahyin kontrolünde ve öncülüğünde gerçekleşen Nebevi bir hamledir.” ifadesiyle Hicret’in anlam ve önemine vurguladı.

Hicri 1444 yılının, İslami hayatın yeniden başladığı bir yıl olması duasıyla panel sonlandırıldı.