Köklü Değişim, Hatay’da Gasıp Yahudi Varlığını Telin Etti
28 Nisan 2022

Köklü Değişim, Hatay’da Gasıp Yahudi Varlığını Telin Etti

Köklü Değişim Medya
  • 357

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim’in 20 ilde düzenlediği “‘İsrail’i Telin ve Filistin İçin Dua” organizasyonun Hatay ameli teravih namazı sonrası Miraç Camii'nde Köklü Değişim Hatay Temsilciliğimiz tarafından gerçekleştirildi.

Köklü Değişim Hatay Temsilciliği adına Cemal Rifaioğlu’nun okuduğu basın açıklamasında “İsrail” ile “normalleşip” anlaşmalara imza atan İslâm beldelerindeki yöneticilerin ihanetine dikkat çekildi.

Basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

2 milyardan fazla Müslümanın yaşadığı bir dünyada sadece 9 milyon nüfusa sahip olan Yahudi varlığı, Müslümanların ilk kıblegahına, Mescidi Aksa’ya saldırıyorsa, kadınlara el uzatıyorsa, aşağılıyorsa ayaklar altına alınan Aksa’nın halıları değil; Müslümanların izzeti ve başındaki yöneticilerin şerefidir. Ayaklar altına alınan, kışlalarda bekletilen ordular ve omuzlarında rütbeler taşıyan komutanlardır. Ayaklar altına alınan, yöneticilere dalkavukluk eden, Yahudi varlığının zorbalıklarına ses çıkartamayan saray alimleridir.”

Yapılan duada izzetli ve şerefli İslam Halifelerin, ve Selahhaddin Eyyübi gibi cesur komutanları yeniden ikram etmesi için Allah Subhanehu ve Teala'ya niyazda bulunuldu. Yapılan duaya Cemaat coşkulu bir şekilde destek verdi.

Programda “Ordular Aksaya, Ordular Kudüs’e” sloganları atıldı ve Filistin topraklarındaki işgalci Yahudi sorununun yegâne çözümü hep bir ağızdan dile getirilmiş oldu.

Programımıza iştirak eden, ellerini açıp duamıza amin diyerek destek veren tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun.

#EllerSemayaOrdularAksaya