Köklü Değişim, Erzurum’da “İsrail”i Telin Etti
27 Nisan 2022

Köklü Değişim, Erzurum’da “İsrail”i Telin Etti

Köklü Değişim Medya
  • 313

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Erzurum Temsilciliğimizin Lala Paşa Cami’de teravih namazı sonrası düzenlediği “İsrail’i Tel’in Etme ve Filistin İçin Dua” programı, cemaatin “Ordular Aksaya” sloganları eşliğinde gerçekleştirildi.

Köklü Değişim Erzurum Temsilciliği adına Ramazan Demir’in okuduğu basın açıklamasında “İsrail” ile “normalleşip” anlaşmalara imza atan İslâm beldelerindeki yöneticilerin ihanetine dikkat çekildi.

Basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

2 milyardan fazla Müslümanın yaşadığı bir dünyada sadece 9 milyon nüfusa sahip olan Yahudi varlığı, Müslümanların ilk kıblegahına, Mescidi Aksa’ya saldırıyorsa, kadınlara el uzatıyorsa, aşağılıyorsa ayaklar altına alınan Aksa’nın halıları değil; Müslümanların izzeti ve başındaki yöneticilerin şerefidir. Ayaklar altına alınan, kışlalarda bekletilen ordular ve omuzlarında rütbeler taşıyan komutanlardır. Ayaklar altına alınan, yöneticilere dalkavukluk eden, Yahudi varlığının zorbalıklarına ses çıkartamayan saray alimleridir.”

Basın açıklamasının ardından yapılan duaya cemaat ise coşkulu bir şekilde amin diyerek destek verdi.

Filistin’de Müslüman kardeşlerimiz katledilirken seyreden ve Yahudi varlığını kınayarak daha da cesaretlendiren pısırık yöneticilerin durumu anlatıldıktan sonra duada izzetli ve şerefli İslam Halifeleri gibi cesur raşid halifeleri yeniden ikram etmesi için Allah Subhanehu ve Teala'ya niyazda bulundu.

Programda sık sık “Ordular Aksaya, Ordular Kudüs’e” sloganları atılarak Filistin topraklarındaki işgalci Yahudi sorununun yegâne çözümü hep bir ağızdan dile getirildi.

Programımıza iştirak eden, ellerini açıp duamıza amin diyen tüm kardeşlerimizden Allah Subhanehu ve Teala razı olsun.

#EllerSemayaOrdularAksaya