Köklü Değişim, Adana’da “İsrail” İle El Sıkışan Liderleri Protesto Etti
28 Nisan 2022

Köklü Değişim, Adana’da “İsrail” İle El Sıkışan Liderleri Protesto Etti

Köklü Değişim Medya
  • 320

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Adana Temsilciliğimizin Mersin Ulu Camii’nde teravih namazı sonrası düzenlediği “‘İsrail’i Tel’in ve Filistin İçin Dua” ameli, cemaatin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi. Amelde zulüm altındaki Filistinli Müslümanlara dua edildi.

Köklü Değişim Adana Temsilciliği adına Aziz Terzi’nin okuduğu basın açıklamasında “İsrail” ile “normalleşme” anlaşmalarına imza atmak için sıraya giren İslâm beldelerindeki yöneticilerin ihaneti hatırlatıldı ve protesto edildi.

Basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

2 milyardan fazla Müslümanın yaşadığı bir dünyada sadece 9 milyon nüfusa sahip olan Yahudi varlığı, Müslümanların ilk kıblegahına, Mescidi Aksa’ya saldırıyorsa, kadınlara el uzatıyorsa, aşağılıyorsa ayaklar altına alınan Aksa’nın halıları değil; Müslümanların izzeti ve başındaki yöneticilerin şerefidir. Ayaklar altına alınan, kışlalarda bekletilen ordular ve omuzlarında rütbeler taşıyan komutanlardır. Ayaklar altına alınan, yöneticilere dalkavukluk eden, Yahudi varlığının zorbalıklarına ses çıkartamayan saray alimleridir.”

Basın açıklamasının ardından yapılan duaya cemaat, coşkulu bir şekilde amin diyerek destek verdi.

Filistin’de Müslüman kardeşlerimiz katledilirken seyreden ve Yahudi varlığını kınayarak daha da cesaretlendiren pısırık yöneticilerin durumu anlatıldıktan sonra duada izzetli ve şerefli İslam Halifeleri gibi cesur raşid halifeleri yeniden ikram etmesi için Allah Subhanehu ve Teala'ya niyazda bulundu.

Programda sık sık “Ordular Aksaya, Ordular Kudüs’e” sloganları atılarak Filistin topraklarındaki işgalci Yahudi sorununun yegâne çözümü hep bir ağızdan dile getirildi.

Programımıza iştirak eden, ellerini açıp duamıza amin diyerek destek veren tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun.

#EllerSemayaOrdularAksaya