Köklü Değişim Adana'da Da Suskunluğun Kırılma Noktası Olmaya Devam Ediyor
20 Eylül 2016

Köklü Değişim Adana'da Da Suskunluğun Kırılma Noktası Olmaya Devam Ediyor

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim suskunluğun kırılma noktası olmaya devam ediyor...

Köklü Değişim Dergisinin Türkiye çapında aynı anda düzenlemiş olduğu "Suriye Halkı Ne İstiyor Biz Ne Yapmalıyız" konulu konferans Adana'da geniş bir katılımla gerçekleştirilmiştir.

Yaklaşık binden fazla katılımcıyla gerçekleştirdiğimiz konferansımız Muhammed Ali Tuluk Hocamızın sunum konuşmasıyla başladı. Daha sonra Hizb-ut Tahrir Medya Bürosu Başkanı Osman Bahaş ve Hizb-ut Tahir Suriye Medya Bürosu Başkanı Hişam el Baba'nın; Türkiye Müslümanlarının Köklü Değişim Dergisi tarafından düzenlenmiş olan konferanslara katılması çağrısında bulundular, katılımcıları ve konferansı düzenleyenleri tebrik ettiler. Ardından, Mahmut Pınar Hoca’nın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam edildi.

Ömer Faruk isimli kardeşimizin okuduğu, suriyedeki müslümanların bizlere seslenişini içeren şiirde katılımcılar göz yaşlarını tutamadılar.

Konferans konuşmacısı; dergimizin yazarlarından olan araştırmacı yazar Cevher Kara Suriye’deki müslümanların demokrasi, özgürlük, liberalizim istemediğini, onların hilafet ve İslam Devleti istediğini ve yalnızca bunlardan razı olacaklarını, suriye deki vakıanın medyaya yanlış ve eksik yansıtılldığını çok güzel bir dille ifade etti."Müslümanlar bir vücudun azaları gibidir.." ve "müslüman müslümanın kardeşidir onu yardımsız bırakmaz ve onu düşmana teslim etmez." hadisi şeriflerini okuyarak bizlerin sorumluluklarını dile getirdi. Ayrıca Cevher Kara: "Zulme uğrayan, müslüman olan veya olmayan insanların tek kurtuluşunun hilafet ile olacağını dile getirdi. Konuşmanın ardından kısa bir sinevizyon gösterisi gerçekleşti. Sinevizyonda Obamanın, Erdoğanın,Clinton’un, Abdullah Gülün Muhammed Mursinin Suriye ile alakalı olarak halkın demokrasi istedikleri yönündeki yanlış düşünceleri ve Suriyeli müslümanların Hilafet talepleri ekrana getirildi. Sinevizyonun ardından ayakta yapılan dua ile konferansımız son buldu.