Köklü Değişim, Yine Meydanlarda: “Gazze Ölüyor! Yöneticiler İzliyor!”
10 Aralık 2023

Köklü Değişim, Yine Meydanlarda: “Gazze Ölüyor! Yöneticiler İzliyor!”

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim, iki ayı aşkın zamandır Gazze’de devam eden gasıp Yahudi varlığının vahşi saldırılarına karşı Filistin’deki Müslümanlara destek vermek ve İslam beldelerinin başındaki yöneticileri muhasebe etmek ve görevlerini hatırlatmak için başkent Ankara dahil 4 ilde meydanlara indi.

Ankara, Şanlıurfa, Kocaeli- Gebze ve Aydın’da düzenlenen basın açıklamalarında, 17 Milyon fiili askeri, binlerce uçağı, on binlerce tankı, füzeleri, savaş gemileri olan Müslümanların başındaki yöneticilerin gözleri önünde devam eden katliamlar hatırlatıldı.

Köklü-Değişim,-Yine-Meydanlarda-“Gazze-Ölüyor!-Yöneticiler-İzliyor!”Ankara-1.jpg

(Anakara-Ulus)

Köklü Değişim’in Filistin’deki katliamların başladığı ilk günden beri aksiyon aldığına ve “Ordular Aksa’ya” çağrısıyla köklü çözümü sunduğuna değinildi ve işgalin kınama mesajlarıyla bitmeyeceği, meselenin BM’ye havale edilerek çözülmeyeceği, Filistin meselesini BM’ye havale etmenin kurdu kuzuya teslim etmek olduğu, ABD’nin iki devletli çözüm planının bir şer tuzağı olduğu yeniden hatırlatıldı.

Müslümanlar, meydanlarda Vahşi “İsrail”in durdurulmasını ve yok edilmesini istediği halde, İslam beldelerinin yaptıkları kısaca şöyle özetlendi:

“Mısır, Gazze’nin dünyaya açılan tek kapısı olan Refah sınır kapısını kapattı! Ürdün, uçaktan paraşütle birkaç tıbbı yardım malzemesi atmakla övündü! Katar, arabulucu rolüne soyunmuş vaziyette. Suudi Arabistan, Gazze ölürken festivallerde oyun ve eğlence peşinde. BAE(Birleşik Arap Emirlikleri), ‘İsrail’ ile yeni iş birliği anlaşmaları imzalıyor! Türkiye, bir yandan içeriğini kimsenin bilmediği diplomasi trafiği yürütürken diğer yandan limanlarını ‘İsrail’e yük taşıyan, çelik taşıyan, barut taşıyan gemilere açmış durumda. Bu belirsiz diplomasi trafiğinde Türkiye; işgalci varlığı ‘İsrail’e gönderdiği yüzlerce gemiyle Gazzeli Müslümanların katledilmesinde kullanılan malzemeleri tedarik etti.”

Ardından Müslümanların başındaki yöneticileri hareket geçmeleri için çağrıda bulunuldu:

“Ey Müslümanların başındaki yöneticiler sizi Allah’ın azabıyla uyarıyoruz Allah’tan korkun! Allah’tan korkun! Ordularınızı Aksa’ya, Gazze’ye, Filistin’e gönderin. Kardeşlerimizi kurtarın!”

“Birilerini Temize Çıkarma, Birilerini Savunma Derdimiz Olmamalıdır”

Müslümanlara seslenilen kısımda ise tek derdin Gazze olması gerektiği ifade edilirken şu çağrıda bulunuldu:

“Vakit, siyasi tavır alma vakti değildir. Vakit, birilerini koruma, kollama vakti değildir. 20 bine yakın kardeşimiz öldürülmüşken, Gazze ateş altındayken, her on dakikada bir çocuğumuz şehit edilirken, Gazze harabeye dönmüşken birilerini temize çıkarma, birilerini savunma derdimiz olmamalıdır.”

“Meydanlar Hilafet Sesleriyle İnliyor!”

Kimin bu katliamlara son vereceğinin tek tek sorulmasının ardından sömürgeci kafirlerin birleştiğini ama Ümmet-i Muhammed’in darmadağınık olduğunun altı çizilerek çözüm sunuldu:

“Gazze ölüyor dedik! Evet Gazze ölüyor ama ümmet diriliyor! Gazze tüm maskeleri bir bir düşürdü. Perdeleri ortadan kaldırdı! Yeni bir dünyanın kapılarını araladı! Meydanlar Hilafet sesleriyle inliyor! Müslümanlar Hilafet taleplerini artık çok daha gür bir sesle dile getiriyor. Hilafet olmadan Müslümanları koruyacak kimsenin olmadığını görüyor ve Hilafeti istiyor! Kafirler için son yaklaştı! Müslümanlar birleşip Hilafeti kurduğunda yıllardır Müslümanları katleden, sömüren, yer altı ve yer üstü zenginliklerini talan eden, ülkelerini harabeye çeviren Amerika ve İngiltere bu topraklardan defolup gidecektir!”

“Ordularını kışlalara hapsedip kınamanın ötesine geçmeyen, kardeşlerimizi acılarıyla baş başa bırakan yöneticileri sana şikayet ediyoruz. Boş konuşup iş yapmayan yöneticileri sana şikayet ediyoruz. Ordular Aksa’ya çağrılarına icabet etmeyerek Müslümanların kanlarını yerde bırakan yöneticileri sana şikayet ediyoruz.” İfadelerinin yer aldığı dua ile programlar sona erdi.

Ankara Köklü Değişim, Ankara’daki “Gazze Ölüyor Yöneticiler İzliyor” başlıklı basın açıklamasını Ulus Meydanı’nda gerçekleştirdi.

Basın açıklaması öncesi Köklü Değişim Çocuk Kulübü, Filistin'deki mezalimi anlatan kısa bir gösteri düzenlediler.

Köklü-Değişim,Köklü-Değişim,-Yine-Meydanlarda,-“Gazze-Ölüyor!-Yöneticiler-İzliyor!”Anakara,-Çocuklar.jpg

Basın açıklamasını, Köklü Değişim yazarlarından İlahiyatçı Yazar Abdullah İmamoğlu, okudu. Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen programda Müslümanlar ellerinde tevhid bayraklarıyla sık sık “Ordular Aksa’ya” ve “Hilafet” sloganları attı. Ayrıca dev "Filistin Hilafetle Kurtulur" pankartı ile köklü çözüme işaret edildi.

Köklü-Değişim,-Yine-Meydanlarda-“Gazze-Ölüyor!-Yöneticiler-İzliyor!”Abdullah-İmamoğlu.jpg

Köklü-Değişim,-Yine-Meydanlarda-“Gazze-Ölüyor!-Yöneticiler-İzliyor!”.jpg

Köklü-Değişim,-Yine-Meydanlarda,“Gazze-Ölüyor!-Yöneticiler-İzliyor!”-3.jpg

Köklü-Değişim,Gazze-Ölüyor,Yöneticler-İzliyor,-Ankara.jpg

Aydın

Köklü Değişim, Aydın'daki basın açıklaması programını Aydın Kent Meydanı'nda gerçekleştirdi.

“Gazze Ölüyor! Yöneticiler İzliyor!” başlıklı basın açıklamasını, Köklü Değişim Aydın Temsilcisi Nevzat Pektaş, okudu. Basın açıklaması alanda bulunan Müslümanlar tarafından tekbirlerle desteklendi.

Programda, Hüda Par Aydın İl Başkanı Abdulkadir Şani de kısa bir konuşma yaptı ve "İsrail" ile yapılan ticari ilişkilerin ve tüm anlaşmaların sonlandırılması gerektiğini dile getirdi.

Köklü-Değişim,Gazze-Ölüyor,-Yöneticiler-İzliyor-Aydın1.jpg

Köklü-Değişim,Gazze-Ölüyor-Yöneticiler-İzliyor,-Aydın-2.jpg

Şanlurfa

Köklü Değişim, Şanlıurfa'daki "Gazze Ölüyor, Yöneticiler İzliyor!" başlıklı basın açıklamasını, Köklü Değişim Şanlıurfa Temsilcisi İlahiyatçı Said Doğan, okudu.

Programda Memur-Sen İl Başkanı İbrahim Coşkun, İnfak-Der İl Başkanı M. Ali Parlak, Şuurlu Gençlik Hareketi Kurucusu İbrahim Halil Demircan, Hatip M. Emin Kutluay, kısa birer konuşma yaptılar.

Köklü-Değişim,Gazze-Ölüyor,Yöneticiler-İzliyor,Şanlıurfa-1.jpg

Köklü-Değişim.Gazze-Ölüyor,Yöneticiler-İzliyor,Şanlıurfa-2jpg.jpg

Köklü-Değişim,Gazze-Ölüyor,Yöneticiler-İzliyor,Şanlıurfa-2.jpg

Kocaeli-Gebze

Kocaeli Gebze Meydanı’nda düzenlenen programa, Müslümanlar tekbirler ve tevhid bayraklarıyla eşlik etti.

“Gazze Ölüyor Yöneticiler İzliyor” başlıklı basın açıklaması Köklü Değişim Kocaeli Temsilcisi Volkan Ayna tarafından okundu.

Köklü-Değişim,“Gazze-Ölüyor-Yöneticiler-İzliyor”Gebze-1.jpg

Köklü-Değişim,“Gazze-Ölüyor-Yöneticiler-İzliyor”-Gebze-2.jpg

#OrdularAksaya