Köklü Değişim, Yalova’da “Gazze’ye Sahip Çık” Çağrısında Bulundu
11 Kasım 2023

Köklü Değişim, Yalova’da “Gazze’ye Sahip Çık” Çağrısında Bulundu

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim, Yalova’da Gazze’deki Müslümanlara destek ve yöneticilere görevlerini hatırlatan “Gazze Ölüyor, Kabullenme! Sahip Çık” başlıklı bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Yalova Merkez Camii’de yatsı namazını müteakiben Köklü Değişim’in basın açıklamasını cemaatin tekbirleri eşliğinde Melih Kurt, okudu.

Köklü-Değişim'den-Yalova'da-ÇAğrı,Ordular-Aksa'ya.jpg

Basın açıklamasının ilk bölümünde ikinci ayına giren Gazze’deki vahşi katliamlarda şehid olan 10 bini aşkın Müslümana Allah’tan rahmet ve gasıp Yahudi varlığıyla savaşan mücahidlere yardım istendi.

Bu vahşetin 57 İslam beldesinin önünde olmasına rağmen yöneticilerinin kınamaktan başka bir şey yapmadığı ifade edildi ve şöyle devam edildi:

“Bunun boş laf ile değil ancak ve ancak somut adımlar ile olacağını, yöneticilerin harekete geçmesi ile ‘Orduların Aksa’ya’ seferber edilmesi ile mümkün olacağını haykırdık. Yöneticilere seslendik, İslam beldelerinin ordularına seslendik ve onlara Allah için sorumluluklarını hatırlattık.”

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’ın Ankara’da ağırlanmasına ve kanlı ellerinin sıkılmasına tepki gösterilen basın açıklamasında, Kudüs ve Mescidi Aksa’nın ne yöneticilerin cılız kınama mesajları ile ne İslam konferansı örgütünün şaşalı toplantıları ile ne de Birleşmiş Milletler kararlarına atıf yapmakla kurtulamayacağının altı çizildi.

Filistin’in ancak Halife Abdulhamid gibi devlet adamları ve Selahaddin Eyyubi gibi cesur komutanların orduları harekete geçirmesiyle kurtulabileceği vurgulandı.

Yöneticilerin muhasebe edildiği bölümde ise şu ifadelere yer verildi:

“Kadınların çığlıkları, çocukların gözyaşları, annelerin feryatları ve Kâbe’den daha aziz olan şehitlerin kanları sizleri harekete geçirmek için yeterli değil mi? Şahadeti arzulayan askerlere, kışlalarda âtıl bekleyen silahlara ve devasa servetlere sahipken daha ne kadar bekleyeceksiniz? Amerikan çıkarları için başka ülkelere gönderdiğiniz İHA ve SİHA’ları katil “İsrail”in üzerine ne zaman göndereceksiniz? Söyler misiniz mübarek kutsal beldemizdeki bu kahredici işgale kim son verecek?

Mescidi Aksa size haykırıyor, nerede Ömer Faruklar, nerede Selahaddinler, nerede Müslümanların Halifesi. Bu çağrıya icabet etmeyecek misiniz?”

Köklü-Değişim,Köklü-Değişim,-Yalova’da-,Gazze’ye-Sahip-Çık,-Çağrısında-Bulundu-2.jpg

Basın açıklamasının ardından Ali Tunçer’in yaptırdığı “Raşidi Hilafetin ordularıyla Kudüs’ümüzü, Mescidi Aksa’ mızı ve sair beldelerimizi yeniden geri almayı bizlere nasip eyle.

Bizlere Mescidi Aksa’da Raşid bir Halifenin arkasında namaz kılmayı nasip eyle Allah’ım!” yakarışlarının yer aldığı dua ile program sona erdi.

Programda sık sık “Ordular Aksa’ya, Mehmetçik Gazze’ye” sloganları atıldı ve tekbirler getirildi.

Köklü-Değişim,Köklü-Değişim,-Yalova’da-Gazze’ye-Sahip-Çık-Çağrısında-Bulundu-3.jpg

Köklü-Değişim,-Yalova’da-Gazze’ye-Sahip-Çık-Çağrısında-Bulundu-4.jpg