Köklü Değişim, Türkiye Çapında Gazze İçin Meydanlara İndi
28 Mayıs 2024

Köklü Değişim, Türkiye Çapında Gazze İçin Meydanlara İndi

Köklü Değişim Medya

lKöklü Değişim, önceki gün Refah’ta yerinden edilmiş Müslümanların çadırlarına işgalci “İsrail”in düzenlediği vahşi saldırı sonrası Türkiye çapında 24 noktada meydanlara indi.

Gazze’de 45 Müslümanın barbarca katledilmesi üzerine Müslümanlara çağrıda bulunan Köklü Değişim, başta Ankara ve İstanbul olmak üzere onlarca ilde meydanlara inerek Filistin için tek çözümün Hilafet olduğunu kamuoyuna beyan etti.

Dün akşam Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Düzce, Diyarbakır, Kocaeli-Gebze, Kırıkkale, Gaziantep, İzmir, Mersin, Kahramanmaraş, Şanlırurfa, Şanlurfa-Siverek, Bitlis, Van, Yalova ve İstanbul’un Arnavutköy, Çekmeköy, Esenler, Pendik, Sultanbeyli, Ümraniye ilçeleri olmak üzere 24 noktada ayrıca İstanbul'da saldırının olduğu gün yapılan protesto ile toplam 25 noktada Gazze için meydanlara indi.

Türkiye çapında 18 il 24 noktada gerçekleşen basın açıklaması ve yürüyüşlerde okunan ortak basın açıklamasının girişinde, “Hakkı söylemek ve haktan yana saf tutabilmek için buradayız, meydanlardayız” ifadeleri yer alırken, 8 aydır Gazze’de yaşanan işgalci Yahudi varlığının vahşetine dikkat çekildi.

Bugün buraya Gazze’de katliam var demek ya da Yahudi varlığı Siyonist “İsrail”i lanetlemek ve onları kınamak için de toplanılmadığı zira 8 aydır bu zulmü duymayanın kalmadığı ve onları Allah Subhanehu ve Teâlâ’nın Kur’anı Kerimi’nde lanetlediği ifade hatırlatıldı.

Bugün meydanlarda toplanmanın sebebinin; “bu katliamlarda, kalpleri titremeyen, bir türlü harekete geçmeyen, gereğini yapmak yerine hamaset yapan, beylik sözlerle hala günü kurtarmaya çalışan yöneticilere, güç ve otorite sahiplerine seslenmek, onları muhasebe etmek” olduğu ifade edildi.

8 aydır katliamlar sürerken kınama ve toplantı dışında bir şey yapılmadığı ve somut bir adım atılmadığı, kamuoyu baskısı üzerine 7 ay sonra ticaretin kısıtlandığı ve Hamas’ı ateşkese ikna etme, silah bıraktırma, işgalci Yahudi varlığıyla yeniden masaya oturtma çabalarıyla övündüğü vurgulandı.

Kınamanın aciz ve ordusu olmayanların işi olduğu ve tüm dünyada meydanlardan yükselen tek çağrının ve tüm Müslümanlar hep bir ağızdan ““Ordular Gazze’ye” diye çağrı yaptığının altı çizildi.

Köklü Değişim’in 7 Ekim’den beri orduların harekete geçmesi için meydanlarda çağrılar yaptığını fakat İslam beldelerinin yöneticilerinin Gazze’deki mezalime tıpkı Ashab-ı Uhdud gibi Refah yangınında, cayır cayır yanan müminleri seyrettikleri vurgulandı.

Basın açıklamasının son kısmında “Akan kanı, Müslümanın onurunu kim durduracak?” soruları yer alırken, ne ABD’nin “İki Devletli Planı” ne sömürgeci Batı ne kınama mesajları ne İslam konferansı örgütünün şaşalı toplantıları ne de Birleşmiş Milletler’in buna çare olamayacağı işaret edilip, Selahhaddin gibi cesur komutanların ve Halife Abdulhamid gibi basiretli komutanlarla kurtulabileceği ifade edildi şu ifadelerle köklü çözüm ortaya kondu:

“Mescidi Aksa ancak; Filistinli kardeşlerimizin acılarını kendi acısı, döktükleri gözyaşlarını kendi gözyaşı, dertlerini de kendi derdi belleyen Halifelerle kurtulur”

Basın açıklamalarına STK'lardan ve derneklerden de katılımlar gerçekleşti. Şanlıurfa'daki programda Hatip Mehmet Emin Kutluay da bir konuşma yaptı.

Köklü Değişim, Türkiye Çapında Gazze İçin Meydanlarda Şanlıurfa.jpg

Köklü Değişim, Türkiye Çapında Gazze İçin Meydanlarda Şanlıurfa-2.jpg

Köklü Değişim, Türkiye Çapında Gazze İçin Meydanlarda BURSA.jpg

Köklü Değişim, Türkiye Çapında Gazze İçin Meydanlarda Adana-1.jpg

Köklü Değişim, Türkiye Çapında Gazze İçin Meydanlarda Ankara-1.jpg

Köklü Değişim, Türkiye Çapında Gazze İçin Meydanlarda Ankara-3.jpg

Köklü Değişim, Türkiye Çapında Gazze İçin Meydanlarda İSTANBUL.jpg

Köklü Değişim, Türkiye Çapında Gazze İçin Meydanlarda İSTANBUL3.jpg

Köklü Değişim, Türkiye Çapında Gazze İçin Meydanlarda ARNAVUTKÖY-1.jpg