Köklü Değişim, Şanlıurfa’da "Geleceğin İnşasında Müslümanın Rolü" Konulu Panel Düzenledi
11 Aralık 2022

Köklü Değişim, Şanlıurfa’da "Geleceğin İnşasında Müslümanın Rolü" Konulu Panel Düzenledi

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim, Şanlıurfa 5.Ulusal Kitap Fuarı’nda ilahiyatçı yazar Abdullah İmamoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı "Geleceğin İnşasında Müslümanın Rolü" konulu panel düzenledi.

Şanlıurfalıların yoğun teveccüh gösterdiği panelde yazarımız Abdullah İmamoğlu, toplumsal problemlerden bahsederek Müslümanların bu problemlere karşı duyarlı olmasını, İslâmî toplumun inşası için birer tuğla olmalarını ve nihayetinde Raşidi Hilafet'in kurulması için her bir bireyin sorumluluk bilinciyle elini taşın altına koyması gerektiğini ifade etti.

r-1.jpg

Panel sonrası Köklü Değişim standında okurlarla bir araya gelen İmamoğlu, kitaplarını imzalayıp, hasbihal etti.

Yerel medya kuruluşlarına da mülakat veren Abdullah İmamoğlu, “Geleceğin İnşasında Müslümanların Rolü” konulu panel hakkında Urfa’nın Nabzı Muhabirine konuştu.

İmamoğlu, şunları söyledi:

“Bugün Şanlıurfa’da fuar alanında bir söyleşi gerçekleştirdik. Söyleşimiz ‘Geleceğin inşasında Müslümanın rolü’ başlığı çerçevesinde gerçekleşti. Hamdolsun teveccüh vardı. Muhtemelen bu teveccühün temel sebeplerinden bir tanesi toplumsal gidişattan herkesin memnuniyetsizliğiydi.

Burayı iyi irdelemek, iyi mercek altına almak gerekir. Toplumsal bir problem var. Siz toplumun böyle bir problemine, meselesine İslam’ın ışığında doğru çözümler ortaya koyuyorsunuz. Söyleşimizde ‘acaba böylesi bir toplum karşısında ifsata uğramış sorumluluklarımız neler?’ bunu konuştuk.

Allah’ın razı olduğu din olan İslam, tatbik edildiğinde Allah’ın razı olduğu bir toplum meydana gelecek” ifadeleriyle bugün toplumun yaşadığı sıkıntının reçetesini ortaya koydu.

r-3.jpg

r-2.jpg

r-4.jpg

r-5.jpg

r-6.jpg