Köklü Değişim, Manisa’dan Seslendi: “Ordular Aksa’ya!”
04 Kasım 2023

Köklü Değişim, Manisa’dan Seslendi: “Ordular Aksa’ya!”

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim, Manisa’da Merkez Kısık Camii’nde “Sen Yaşarken Gazze Ölmesin!” başlığı altında İslam beldelerinde kınama mesajları yayımlayıp, somut adım atmayan yöneticilerinin muhasebe edildiği bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

İkindi namazını müteakip camii avlusunda bir araya gelen Müslümanlar, ellerinde Tevhid bayrakları ve tekbirler eşliğinde Murat Özdemir okuduğu basın açıklamasına destek verdi.

Gazze’den katledilen Müslümanların kardeşimiz olduğunun ifade edildiği açıklamada, İşgalin kınama mesajlarıyla sona ermeyeceği, BM’ye havale edilerek sorunun çözülmeyeceği, ABD’nin iki devletli çözüm planının bir şer tuzağı olduğu yeniden hatırlatıldı.

Yöneticilerin suskunluğu ve pasifliği muhasebe edildi ve yeniden "Ordular Aksa'ya!" çağrısı yapılarak köklü çözüm ortaya koyuldu. Filistin’in kurtuluşuna değinilen son bölümde ise şu ifadeler yer verildi:

“Filistin, Ayasofya’da Cuma hutbesinde kınından çıkarılan göstermelik kör bir kılıç ile değil, Mescidi Aksa işgal altındayken kendisine gülmeyi haram kılan Selahaddin Eyyubi gibi komutanların kuşandığı keskin kılıcı ile kurtulur. Mübarek topraklardan bir karış vermektense lime lime doğranmayı yeğlerim diyen Abdülhamit gibi halifelerle kurtulur.”

Basın açıklamasının ardından yapılan duada; “Ordular Aksa’ya çağrılarına icabet etmeyerek Müslümanların kanlarını yerde bırakan yöneticileri sana şikayet ediyoruz." denildi.

Güçleri olduğu halde Yahudilerin katliamlarına ses çıkarmayıp sadece kınama açıklamaları yapan yöneticileri sana şikayet ediyoruz” yakarışlarının yer aldığı duayı yaptırmasının ardından program sonlandırıldı.

Basın açıklaması sık “Ordular Aksa’ya!, Mehmetçik Gazze’ye!” ve “Kahrolsun ‘İsrail’, Kahrolsun Amerika” sloganları güçlü bir şekilde tekrarlandı.

Köklü-Değişim,-Manisa’dan-Seslendi-“Ordular-Aksa’ya”1.jpg

Köklü-Değişim,-Manisa’dan-Seslendi-“Ordular-Aksa’ya”2.jpg

Köklü-Değişim,-Manisa’dan-Seslendi-“Ordular-Aksa’ya”3.jpg