Köklü Değişim Kadın Kolları, “Direnişten Dirilişe Aksa Tufanı” Konferansını Gerçekleştirdi
27 Kasım 2023

Köklü Değişim Kadın Kolları, “Direnişten Dirilişe Aksa Tufanı” Konferansını Gerçekleştirdi

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Kadın Kolları, 26 Kasım Pazar günü, Ankara’da bulunan Köklü Değişim Genel Merkezi Konferans Salonu’nda “Direnişten Dirilişe Aksa Tufanı” başlıklı bir konferans gerçekleştirdi.

Köklü Değişim Kadın Kolları’nın, Hizb-ut Tahrir Merkezi Medya Ofisi Kadın Kolları tarafından ilan edilen “Filistin İçin Küresel Kadınlar Eylem Günü” kapsamında düzenlediği konferans, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Köklü-Değişim-Kadın-Kolları,-“Direnişten-Dirilişe-Aksa-Tufanı”-Konferansı,Kur'an-Tilaveti.jpg

Ardından ilahiyatçı Neşe Gül Eren, konuşmasını gerçekleştirmek üzere kürsüye çıktı.

Köklü-Değişim-Kadın-Kolları,-“Direnişten-Dirilişe-Aksa-Tufanı”-Konferansı,Neşe-Eren.jpg

Eren, Filistin meselesine dair bazı sabitelerden, esaslardan, şeri hükümlerden bahsederek konuya dair detaylı bir giriş yaptı.

“Gazze’nin Direnişi ve Ümmetin Dirilişi” hususu üzerinde duran Eren, konuşmasını yöneticilere hakkı hatırlatarak üzerlerine düşen görevlerinin altını çizdi.

Hem şer’i hem siyasi hem de akli olarak yapılması gereken tek şeyin orduların harekete geçirilmesi olduğunun üzerinden duran Eren, Allah’ın (Subhanehu ve Teala) vadettiği ve Rasulü’nün (Sallallahu Aleyhi Vesellem) müjdelediği tek yönetim şekli olan Raşidî Hilafet’in ikâmesi olduğunu vurguladı.

Hizb-ut Tahrir Merkezi Medya Ofisi Kadın Kolları, tarafından gönderilen mesajın okunmasının ardından konferans, dualarla sona erdi.

Köklü-Değişim-Kadın-Kolları,-“Direnişten-Dirilişe-Aksa-Tufanı”-Konferansı-1.jpg