Köklü Değişim’in Şanlıurfa Kitap Fuarı’nda Düzenlediği Söyleşiye Büyük İlgi
20 Kasım 2023

Köklü Değişim’in Şanlıurfa Kitap Fuarı’nda Düzenlediği Söyleşiye Büyük İlgi

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim, Şanlıurfa 6. Ulusal Kitap Fuarı’nda , Abdulllah İmamoğlu’nun konuşmacı olarak katılım sağladığı “‘İsrail’ Sorunu ve Filistin'in Kurtuluşu” konulu bir söyleşi gerçekleştirdi.

Köklü Değişim Yayıncılık, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonuyla birçok yayınevi ve yazarın yer aldığı 6. Ulusal Kitap Fuarı'nda yerini aldı.

18-26 Kasım tarihleri arasında kapılarını kitapseverlere açan fuarda Köklü Değişim farklı etkinlikler düzenliyor ve stantta kendi neşriyatından bir birinden değerli eserleri okurseverlerle buluşturuyor.

Köklü-Değişim’in-Şanlıurfa-Kitap-Fuarı’nda-Düzenlediği-Söyleşiye-Büyük-İlgi-2.jpg

Bu kapsamda 19 Kasım Pazar günü Köklü Değişim yazarlarından ilahiyatçı Abdullah İmamoğlu, “‘İsrail’ Sorunu ve Filistin'in Kurtuluşu” konulu söyleşiye konuşmacı olarak katıldı.

İmamoğlu, konuşmasında, Filistin meselesinde sorunun "İsrail"in varlığı olduğu, işgalci Yahudilerin İslâm toprağı olan Filistin'den derhal kovulması gerektiği, bunun için Müslüman ülkelerin ordularını harekete geçirmesi gerektiğinin altını çizdi.

Şanlıurfa halakı tarafından yoğun ilgi gören söyleşide, Müslümanlara, âlimlere ve yöneticilere düşen sorumluluklar hatırlatıldı.

İmamoğlu, 57 İslam beldesinin yöneticilerinin ordularını harekete geçirmiyor olması ve "İsrail" ile ilişkileri kesmemesi, Hilafet’in yokluğunu en çok hissettiren olaylardan bir kaçı olduğu ve Müslümanların Raşidî Hilafet'i kurmak için çalışmasının en acil görev olduğunu ifade etti.

Söyleşi sonrası İlahiyatçı Yazar Abdullah İmamoğlu, Köklü Değişim Yayıncılık’ın stantında eserlerini imzaladı.

Köklü-Değişim’in-Şanlıurfa-Kitap-Fuarı’nda-Düzenlediği-Söyleşiye-Büyük-İlgi-4jpg.jpg

Köklü-Değişim’in-Şanlıurfa-Kitap-Fuarı’nda-Düzenlediği-Söyleşiye-Büyük-İlgi-1.jpg

Köklü-Değişim’in-Şanlıurfa-Kitap-Fuarı’nda-Düzenlediği-Söyleşiye-Büyük-İlgi-3.jpg