Köklü Değişim’in Ankara’da Düzenlediği Panelde "Terörün Failleri ve Çözümü" Konuşuldu
27 Kasım 2022

Köklü Değişim’in Ankara’da Düzenlediği Panelde "Terörün Failleri ve Çözümü" Konuşuldu

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim, Ankara’da "Terör Saldırıları, Failler ve Çözüm" konulu panel ile terör sorununu ve köklü çözümünü masaya yatırdı.

Ankara'da Köklü Değişim'in düzenlediği "Terör Saldırıları, Failler ve Çözüm" başlıklı panel Köklü Değişim Ankara Temsilciliği Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Moderatörlüğünü Köklü Değişim Yazarı ve Siyasi Bakışlar yorumcusu Yılmaz Çelik'in üstlendiği panel, açılış konuşması ile başladı.

YILMAZ.jpg

İlk sözü alan Köklü Değişim yazarı ve Siyasi Bakışlar programının yorumcusu Remzi Özer, terörün tanımını yapıp, dünya çapında ortaya çıkmış terör örgütlerine örnekler verdi.

Ardından Özer, son günlerde gerçekleştirdiği saldırılarla gündeme gelen ve yaklaşık 42 yıldır Türkiye'de kan akıtan terör örgütü PKK'nın çıkış nedenlerine dikkat çekti. Osmanlı İslam Devleti'nin yıkılıp, yerine kurulan Cumhuriyet rejiminin ırkçı söylemleri ve uygulamalarıyla resmi ideoloji haline gelen milliyetçiliğin ümmeti böldüğü ve ötekileştirdiğini vurguladı. Bu zulümlerin tepkiye dönüşmesini fırsata çeviren Batılı devletlerin desteğiyle terör örgütlerinin faaliyete geçtiğini ifade etti.

REMZİ.jpg

Remzi Özer, Batı'nın terör örgütleri listesi hazırladığını ve istediklerini bu listeye dahil edip, devletleri işgal etmek ve uyguladığı baskıya meşruiyet kazandırmak için kullanırken, desteklediği terör örgütlerini ise "özgürlük savaşçısı" olarak tanımlayıp, liste dışında bıraktığını hatırlattı. Böylece desteklediği terör örgütleriyle de istikrarsızlık ve kaos çıkarıldığını bu şekilde istedikleri siyaseti dayattıklarını beyan etti.

Remzi Özer, terörün kaynağının Batı olduğunu ifade ederek konuşmasını sonlandırdı.

İkinci konuşmacı Köklü Değişim Yazarı Emrah Petek, Batı'nın kirli geçmişinden örnekler vererek dünyada istikrarsızlık çıkaran, sömürgecilik faaliyetleri yürüten ve terörün kaynağının bizzat sömürgeci Batılı devletler olduğunu ifade etti.

Batılılarla "dost ve müttefik" olmaya devam edildikçe terörün sona ermeyeceğini ifade eden Petek, İslam'ın bir siyasi akidesinin olduğunu ve İslam nizamından uzaklaştığımız için bu hale geldiğimizi ve İslam ümmetinin parça parça edildiğini hatırlattı. Halife Ömer r.a.'ın "Biz izzeti İslam ile bulduk, izzeti başka yerde ararsak Allah bizi zillete düşürür" sözünü hatırlatarak bugün İslam ümmetinin düştüğü durumu betimledi.

EMRAH.jpg

İslam ümmetinin zengin topraklar üzerinde yaşadığını, genç ve dinamik nüfusa sahip olduğunu, dünyaya hakim olacak güç ve kudrete sahip olduğunu ifade etti. İslam Ümmetinin kurtuluşunun Rasulullah s.a.v. 'in "sonra nübüvvet minhacı üzere yeniden Raşidi Hilafet olacaktır" hadisinde ifade ettiği gibi Hilafet olduğunu beyan ederek sözlerine son verdi.

Yılmaz Çelik panelin sonunda Türkiye'de 66 hükümetin kurulduğunu, bu hükümetlerin ekonomik krizlere çare olamadığını, aynı şekilde teörörün de sonunu getiremediğini söyledi.

Terörü destekleyen devletlere "dost ve müttefik" deyip el sıkışırken aynı zamanda terörle mücadele etmenin büyük çelişki oluşturduğuna dikkat çekti.

Ankaralıların yoğun teveccühüne mazhar olan panel soru-cevap bölümünün ardında nihayetlendirildi.

Anka-1.jpg

P-1.jpg

P-2.jpg