Köklü Değişim, İlk Andan İtibaren Depremzedelerin Yanında!
11 Şubat 2023

Köklü Değişim, İlk Andan İtibaren Depremzedelerin Yanında!

Köklü Değişim Medya

Mahmut Kar ve Burhan Ercan, "Siyasi Bakışlar" programında deprem bölgesinde Köklü Değişim'in yardım çalışmalarını ve izlenimlerini paylaştılar.

Türkiye, Pazartesi sabahı 04.17’de Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremle sarsıldı. Deprem, 10 ilde çok ciddi yıkım ve can kaybına neden oldu.

Depremin ardından tüm Türkiye halkı teyakkuza geçerek bölgeye yardım için seferber oldu. Birçok İslami camia, yardım ve sivil toplum kuruluşları kapsamlı yardım çalışmaları başlattı.

Köklü Değişim de ilk andan itibaren bu çalışmaların içinde oldu. Zor durumda olan halkımızın ihtiyaçlarını karşılamak üzere tüm temsilciliklerini örgütleyerek ayni ve nakdi yardımları deprem bölgesine, buradaki temsilcilikleri aracılığıyla ulaştırıyor. Depremin etkisinin ciddi bir boyutta hissedildiği Adıyaman’da bir "yardım dağıtım merkezi" kurarak yardımları organize ediyor.

Türkiye'nin farklı bölgelerinden yardım getiren kimi dernek ve topluluklar da topladıkları yardımları Köklü Değişim Yardım Dağıtım Merkezine teslim ederek depremzedelere ulaştırılmasını talep ediyor.

Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Mahmut Kar ve Köklü Değişim Diyarbakır Temsilcisi Burhan Ercan, Değişim TV'de Cuma akşamları yayınlanan "Siyasi Bakışlar" programına katılarak Köklü Değişim Ankara Temsilcisi Kadir Kaşıkcı’nın sorularını yanıtladı.