Köklü Değişim Gençlik Kolları Üniversitelerde Gazze İçin Ayakta
18 Mayıs 2024

Köklü Değişim Gençlik Kolları Üniversitelerde Gazze İçin Ayakta

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Gençlik Kolları, 3 üniversitede Gazze için düzenlenen "Yeter Artık Söz Değil Harekât Zamanı" başlıklı basın açıklamalarına katıldı.

İzmir, Ankara ve Adana’da üniversite kampüslerinde düzenlenen basın açıklamalarında Gazze direnişine destek verildi.

İzmir

Köklü Değişim Gençlik Kolları İzmir Temsilciliği, Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencilerinin düzenlemiş olduğu Gazze ile alakalı "Yeter Artık Söz Değil Harekât Zamanı" başlıklı basın açıklamasına katıldı.

Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat öğrencisi Murat Özdemir’in, okuduğu basın açıklamasında ** Gazze’de 8 aydır devam eden soykırıma ve buna karşılık yöneticilerin sessizliğine** yer verildi.

Köklü Değişim Gençlik Kolları Üniversitelerde Gazze İçin Ayakta-İzmir .jpeg

Ankara

Köklü Değişim Gençlik Kolları Ankara Temsilciliği, Medipol Üniversitesi öğrencilerinin düzenlemiş olduğu Gazze ile alakalı "Yeter Artık Söz Değil Harekât Zamanı" başlıklı basın açıklamasına katılım sağladı.

Medipol üniversitesi Eczacılık öğrencisi Ahmet Ertuğrul basın açıklamasını okudu.

Köklü Değişim Gençlik Kolları Üniversitelerde Gazze İçin Ayakta-Ankara.jpeg

Adana

"Gazze İçin Kampüsler Ayağa! Yaşasın Küresel İntifada"

ABD'deki üniversitelerde yapılan Gazze'ye destek gösterilerini destekleyen Çukurova Üniversitesi öğrencileri, Gazze eylemlerine katılan öğrenci ve akademisyenlere uygulanan polis şiddetine tepki gösterdi.

Çukurova Üniversitesi öğrencileri, siyonist işgal rejiminin Gazze'de yaptığı katliam ve soykırıma karşı ABD'de Gazze eylemi yapan üniversite öğrencileri ve akademisyenlere düzenledikleri basın açıklamasıyla destek verdi.

Ulusal Kanalların da katıldığı gösteride, Çukurova Üniversitesi Rektörlük binası önünde bir araya gelen çok sayıda üniversite öğrencisi ilahiler seslendirdi, siyonist işgal rejimi aleyhine sloganlar attı.

Köklü Değişim Gençlik Kolları Adana ve Kadın Kolları Adana Üniversite Komisyonu da programa iştirak etti.

Köklü Değişim Gençlik Kolları Temsilcisi Furkan Toramantekin’in, basın açıklamasının ardından başta Gazze olmak üzere tüm mazlum beldelerdeki Müslümanlar için yaptırdığı dua ile program sona erdi.

Köklü-Değişim,Köklü-Değişim-Gençlik-Kolları-Üniversitelerde-Gazze-İçin-Ayakta-Adana.jpg