Köklü Değişim, “Gazze’yi Unutturmayacağız” Konferanslar Serisine Hatay’la Devam Etti
17 Şubat 2024

Köklü Değişim, “Gazze’yi Unutturmayacağız” Konferanslar Serisine Hatay’la Devam Etti

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim, Hatay’da “Gazze Ölüyor, Unutmadık Unutturmayacağız” başlıklı konferanslar serisine Hatay’la devam etti.

Köklü Değişim, Hatay Reyhanlı’da İlahiyatçı Yazar Abdullah İmamoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı “Gazze Ölüyor, Unutmadık Unutturmayacağız başlıklı bir konferans düzenledi.

Köklü Değişim, “Gazze’yi Unutturmayacağız” Konferanslar Serisine Hatay’la Devam Etti-Genel.jpg

İşgalci "İsrail"in 7 Ekim'de başlattığı Gazze katliamları 5. Ayını doldururken havadan, karadan ve denizden sürdürülen bombardımanlarla topyekûn şehirler hedef alınıyor. Ayrıca dört tarafı kuşatılmış Gazze'ye hapsedilen Müslümanlar açlık ve susuzlukla da mücadele ederken, İslam beldelerinin yöneticileri kınamaya ve Filistin’i Birleşmiş Milletler’e havale etmeye devam ediyor. Gazze'deki bu korkunç durum ve 76 yıldır Filistin topraklarında süregelen işgal ve katliamların köklü çözümüne yönelik olarak gerçekleştirdiğimiz konferanslar serisinin son durağı Hatay oldu.

Köklü-Değişim,-“Gazze’yi-Unutturmayacağız”-Konferanslar-Serisine-Hatay’la-Devam-Etti,-Ceamal-Rıfaioğlu.jpg

6 Şubat depremleri ile ağır bir yıkım yaşayan Hataylıların, Gazzeli kardeşlerinin dertleriyle dertlenerek M. Fatih Tosyalı Anadolu İHL Konferans Salonu’nu doldurmasının ardından Cemal Rıfaioğlu’nun moderatörlüğündeki konferans, İmam Mehmet Cemiloğlu’nun Kuran tilaveti ile başladı.

Sinevizyon gösterimi ile devam eden programda Köklü Değişim Hatay Gençlik Kolları Başkanı Halil İbrahim Çakır, Şair Nurullah Genç’in “Uyan Artık Yiğidim” adlı şiirini seslendirdi.

Daha sonra kürsüye çıkan konferansın konuşmacısı Köklü Değişim yazarlarından İlahiyatçı Abdullah İmamoğlu, Müslümanların 7 Ekim’den bu yana bu yana yaklaşık 5 aydır meydanlarda Filistinli Müslüman kardeşlerine sahip çıkarak rüştünü ispatladığını ifade ederken yöneticilerin üzerine düşen sorumluluklarını yerine getirmediğini vurguladı.

Köklü-Değişim,-“Gazze’yi-Unutturmayacağız”-Konferanslar-Serisine-Hatay’la-Devam-Etti,Abdullah-İmamoğlu.jpg

İmamoğlu, halen Türkiye limanlarından “İsrail”e gemilerin stratejik mallar taşıdığını ve bu sürecin yöneticilerin kontrolünde gerçekleştiğini öte yandan Gazze’ye Refah kapısını kapatarak da “İsrail”in soykırımına ortak olduklarına işaret etti. Mübarek Aksa toprakları Müslümanların ordularını beklerken İslam beldelerinin yöneticilerinin ise siyasi ve ticari ilişkilerini sürdürmesini eleştirdi.

Müslümanların “Ordular Aksa’ya” çağrısında bulunduğunu ifade eden İmamoğlu, İslam beldelerindeki yöneticilerin ise Gazze için somut bir adım atmak yerine açıktan ya da üstü örtülü olarak ihanete devam ettiğinin altını çizdi.

İmamoğlu, konuşmasının sonlandırırken, 57 İslam beldesinin 4 aydır süren vahşi katliamları kınayarak izlediğini ifade edip, ümmetin kurtuluşunun yegane çözümünün tek bir devlet çatısı altında topyekün hareket edilmesini sağlayacak Raşid-i Hilafet olduğunu ifade etti.

Konferans, başta Gazze ve Filistin olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki mazlum Müslümanların kurtuluşunun niyaz edildiği dua ile sonlandırıldı.

Köklü Değişim, “Gazze’yi Unutturmayacağız” Konferanslar Serisine Hatay’la Devam Etti Dua.jpg

Köklü-Değişim,-“Gazze’yi-Unutturmayacağız”-Konferanslar-Serisine-Hatay’la-Devam-Etti-Genel-2.jpg

Köklü Değişim, “Gazze’yi Unutturmayacağız” Konferanslar Serisine Hatay’la Devam Etti, Kur'an Tilaveti.jpg

Köklü Değişim, “Gazze’yi Unutturmayacağız” Konferanslar Serisine Hatay’la Devam Etti, Halil İbrahim Çakır.jpg