Köklü Değişim’den Van ve Bitlis’te Basın Açıklaması: "Gazze Ölüyor"
01 Mart 2024

Köklü Değişim’den Van ve Bitlis’te Basın Açıklaması: "Gazze Ölüyor"

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Van ve Bitlis Tatvan’da, “Gazze Ölüyor Duvarlar Yıkılsın Kapılar Açılsın” başlıklı basın açıklamaları düzenledi.

Gazze'deki Müslümanlara yapılan katliam ve soykırıma sessiz kalmamak ve yanlarında olunduğunu ifade etmek için düzenlenen yürüyüş ve basın açıklamaları Cuma namazını müteakiben gerçekleştirildi.

Açıklamalarda, gasıp Yahudi varlığının İslam beldeleri yöneticilerinin sessizliğinden cesaret alıp İslam ümmetinin gözü önünde yaklaşık beş aydır vahşice bu katliamı gerçekleştirdiğine dikkat çekildi.

Müslümanlar, Gazze'deki Müslümanlara uygulanan mezalimi durduracak olan gücü elinde bulunduran ordulara sahip yöneticilere “Ordular Aksa’ya” sloganlarıyla üzerlerine düşen sorumluluklarını hatırlattılar.

Basın açıklamasında ayrıca, sınır kapılarının ve duvarların ümmet arasında pranga olduğunu ve ulus devlet anlayışından, kurtulup yeniden tek devlet tek ümmet olunması gerektiği aktarıldı. Mezalimin ancak 2. Raşid-i Hilafet’in ikamesiyle son bulacağı vurgulandı.

Van

Van’daki basın açıklaması Hz. Ömer Camii’nde gerçekleştirilirken, metni Köklü Değişim adına Adem Arslan okudu. Program Sami Lenk'in duası ile sonlandırıldı.

Köklü Değişim, Van’da Gazze İçin Basın Açıklaması-2.jpg

Köklü Değişim, Van’da Gazze İçin Basın Açıklaması-3.jpg

Köklü Değişim, Van’da Gazze İçin Basın Açıklaması-1.jpg

Bitlis/Tatvan

Bitlis’teki program, İbadullah Camii’den, Tatvan AVM önüne STK temsilcilerinin ve halkın yoğun katılımıyla gerçekleşen yürüyüşle başladı ve varılan noktada basın açıklanması okundu. Basın açıklamasında sık sık tekbirler getirildi ve “Ordular Aksa’ya” sloganlarıyla köklü çözüme işaret edildi.

Köklü Değişim, Bitlis’te Gazze İçin Basın Açıklaması-3.jpg

Köklü Değişim, Bitlis’te Gazze İçin Basın Açıklaması-4.jpg

Köklü Değişim, Bitlis’te Gazze İçin Basın Açıklaması-2.jpg

Köklü Değişim, Bitlis’te Gazze İçin Basın Açıklaması-1.jpg