Köklü Değişim’den Mısır Yönetimine Çağrı: “Duvarlar Yıkılsın, Kapılar Açılsın!”
28 Ocak 2024

Köklü Değişim’den Mısır Yönetimine Çağrı: “Duvarlar Yıkılsın, Kapılar Açılsın!”

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim, Ankara’da Mısır Büyükelçiliği önünde, Şanlıurfa’da Dergah Camii’de “Gazze Ölüyor! Duvarlar Yıkılsın Kapılar Açılsın” başlığı altında basın açıklamaları ve protesto gösterileri düzenledi.

İşgalci "İsrail"in 7 Ekim'den bu yana Gazze’de sürdürdüğü katliamlarda yaklaşık 4 ay geride kalırken havadan, karadan ve denizden sürdürülen bombardımanlarla topyekün şehirler hedef alınıyor. Ayrıca dört tarafı kuşatılmış Gazze'ye hapsedilen Müslümanlar açlık ve susuzlukla da mücadele ediyor.

Gazze’de baş gösteren açlık ve kitlesel ölümlerin yaşanmasında endişe edilirken, Köklü Değişim, bugün Gazze’nin dünyaya açılan kapısı Refah’ı kapalı tutan Mısır rejiminin Ankara’daki büyükelçiliği önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

Köklü Değişim yazarlarından Emrah Petek’in okuduğu basın açıklamasının başında Filistin topraklarında 7 Ekim’den bu yana sürdürülen barbar saldırılar ve ardından ortaya çıkan acıklı durum özetlendi.

Köklü Değişim,Gazze Ölüyor! Duvarlar Yıkılsın Kapılar Açılsın3.jpeg

Gazze’de 2,2 milyon nüfusun tamamının akut açlıkla karşı karşıya olduğu hatırlatılarak Gazze’ye ambargo uygulanarak açlığın bir silah olarak kullanıldığı ifade edildi.

Gazze’de bu zulümler yaşanırken Gazze’deki Müslümanlara ne Birleşmiş Milletler ne Uluslararası Adalet Divanı ne de 57 liderinin tek bir halife etmediği İslam İşbirliği Teşkilatı’nın yardım etmeyeceğinin altı çizildi.

Refah Sınır Kapısı’nı kapatan ve Müslümanları açlığa terk eden Mısır rejiminin Amerika ve Yahudi varlığının hizmetinde olduğunun altı çizildikten sonra Müslümanların başındaki yöneticilere çağrı yapıldı:

“Sizi Allah’ın azabıyla uyarıyoruz Allah’tan korkun! Allah’tan korkun! Ordularınızı Aksa’ya, Gazze’ye, Filistin’e gönderin. Gasıp Yahudi varlığı ile bütün ticari, askeri, diplomatik ilişkilerinizi kesin. Hadi bu çağrılarımıza bugüne kadar kulak vermediniz ve gerekeni yapamadınız; hiç olmazsa Refah Kapısı’nı açın ve kardeşlerimizi açlıktan ölmekten kurtarın!”

Basın açıklamasının son kısmında ise “Gazze’den yükselen yardım feryatlarına icabet edecek yegane devlet, sahih irade Allah’ın vaadi Rasul'ün müjdesi olan Râşidi Hilafet’tir” ifadesi ile köklü çözüme işaret edildi.

Meydanda toplanan Müslümanlar, tekbirler ve Hilafet nidalarıyla okunan basın açıklamasına destek verdi.

Şanlıurfalı Müslümanlar Dergah Camii Önünde Toplandı

Köklü Değişim Şanlıurfa Temsilciliği Dergah camiinde Öğlen Namazı sonrası, "Gazze Ölüyor. Duvarlar Yıkılsın, Kapılar Açılsın!" başlıklı basın açıklaması düzenledik.

Namaz çıkışı cemaat ile birlikte meydana doğru yürüyüşle geldik. Köklü Değişim Şanlıurfa Temsilcisi İlahiyatçı Said Doğan basın açıklamasını okudu.

Köklü-Değişim_Kapıları-Açın-Basın-açıklaması_Şanlıurfa.jpg

Basın açıklamasında soykırımın son bulması adına yöneticilerin sorumlulukları hatırlatıldı ve hemen harekete geçilmesi için çağrı yapıldı. Ayrıca Mısır yönetimini eleştirerek Gazze'nin tek sınır kapısı olan Refah sınır kapısının açılması için tüm yetkililerin tüm güçlerini kullanması çağrısı yapıldı.

Çeşitli STK, medya temsilcileri ve yazarlar basın açıklamasına katılarak destek verdi.

Ankara

Köklü Değişim,Gazze Ölüyor! Duvarlar Yıkılsın Kapılar Açılsın5.jpeg

Köklü Değişim,Gazze Ölüyor! Duvarlar Yıkılsın Kapılar Açılsın6.jpeg

Köklü Değişim,Gazze Ölüyor! Duvarlar Yıkılsın Kapılar Açılsın2.jpeg

Köklü Değişim,Gazze Ölüyor! Duvarlar Yıkılsın Kapılar Açılsın1.jpeg

Köklü Değişim,Gazze Ölüyor! Duvarlar Yıkılsın Kapılar Açılsın4.jpeg

Şanlıurfa

Köklü-Değişim_Kapıları-Açın-Basın-açıklaması_Şanlıurfa2.jpg

Köklü-Değişim_Kapıları-Açın-Basın-açıklaması_Şanlıurfa4.jpg

Köklü-Değişim_Kapıları-Açın-Basın-açıklaması_Şanlıurfa3.jpg