Köklü Değişim’den Aksaray’da Gazze Konferansı
25 Mayıs 2024

Köklü Değişim’den Aksaray’da Gazze Konferansı

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim, Aksaray’da “Katliam-Açlık-Göç Üçgeninde Gazze ve Sorumluluklarımız” başlığı altında bir konferans düzenledi.

Dün akşam düzenlenen konferansın açılış konuşmasını Köklü Değişim Aksaray Temsilcisi Cabir Sağlam gerçekleştirdi.

Köklü-Değişim,Aksaray'da-Gazze-Konulu-Konferans-Düzenledi-1.jpg

Ardından konferansın konuşmacısı Köklü Değişim yazarlarından İlahiyatçı Abdullah İmamoğlu, sunumunun başında 7 aydır işgalci “İsrail”in vahşi katliamlarıyla Gazze’de gelinen son durumu resmetti. Çoğu çocuk ve kadın olmak üzere 40 bin Müslümanın vahşice katledildiğini hatırlattı.

Daha sonra İmamoğlu, Müslümanların gerek ferdi, gerek cemaat ve gerekse de devlet olarak ortaya koyması gereken duruşu şeri hükümler çerçevesinde ortaya koydu. Fertlerin, kitlelerin ve devletlerin şeri zeminde ortaya koyması gereken duruşun farklılık arz ettiğini ifade etti. Kitlelerin sadece “İsrail”i telin etme yükümlülüğünün olmadığı ayrıca yöneticilerini de muhasebe etme görevleri olduğunun altını çizdi.

Köklü-Değişim,Aksaray'da-Gazze-Konulu-Konferans-Düzenledi-3.jpg

İslam beldelerindeki yöneticilerin çözümü, Birleşmiş Milletler nezdinde sürdürülen “İki Devletli Çözüm” planı ve Uluslararası Adalet Divanı’nda aradığına işaret eden İmamoğlu, İslam beldelerindeki bu zülümlerin yegane çözümünün siyasi irade olduğu ve bu siyasi iradenin de Raşidi Hilafet Devleti olduğunun altını çizerek sunumunu nihayetlendirdi.

Köklü-Değişim,Aksaray'da-Gazze-Konulu-Konferans-Düzenledi-2.jpg