Köklü Değişim’den 8 İlde Gazze İçin Çağrı: “Söz Değil Harekat Zamanı”
10 Mayıs 2024

Köklü Değişim’den 8 İlde Gazze İçin Çağrı: “Söz Değil Harekat Zamanı”

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim bugün Cuma namazı sonrası 8 ilde “Yeter Artık! Söz Değil Harekat Zamanı” başlığıyla basın açıklaması ve yürüyüşler düzenledi.

Köklü Değişim, 10 ve 12 Mayıs tarihlerinde, Türkiye genelinde Gazze’deki soykırıma karşı “Yeter Artık! Söz Değil Harekat Zamanı” başlığıyla düzenleyeceği basın açıklaması ve yürüyüşlerle meydanlara iniyor.

Bu kapsamda yöneticilere görevlerini hatırlatmak ve Filistin topraklarındaki Müslümanlar için duada bulunmak için Köklü Değişim, bugün Cuma namazının ardından 8 noktada, Gazze’de 7 aydır devam eden işgalci “İsrail”in vahşi katliamlarına karşı basın açıklamaları düzenledi.

Ankara, Düzce, Hatay, Kahramanmaraş, Şanlıurfa/Siverek, Bitlis/Tatvan, Şanlıurfa ve Van’da yöneticileri Gazze için harekete geçmeye ve orduları hareket ettirmeye çağıran basın açıklamasında Gazze’de 7 aydır süren vahşi katliamlar ve Müslümanların bu katliamlara rağmen “Allah bize Yeter o ne güzel vekildir!” ifadeleriyle sabır ve ihlasları hatırlatıldı.

“Yöneticiler Somut Tek Adım Atmadılar”

Gazze’de katliamların sürdüğü 7 aylık süreçte İslam beldelerinin yöneticilerinin ‘pratikte hiçbir karşılığı olmayan ucuz, değersiz kınama mesajları yayınladıklarına’ dikkat çekilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Siyonist varlıkla diplomatik, siyasi, ekonomik ve askeri ilişkilerini kesecek bir karar alamadılar. Üstüne üstük onu beslemeye, lojistik destek sağlamaya, sınırlarını ve elçiliklerini korumaya devam ettiler. Ve her zaman ki gibi meseleyi Birleşmiş Milletler’e havale ederek Amerika’nın iki devletli ihanet planını çözüm olarak gösterdiler.”

İki Devletli Çözüm Bir Sömürge Planıdır”

“ABD’nin 1950’li yıllardan itibaren Müslümanları oyalamak için ortaya attığı iki devleti çözüm planı, uygulanabilirliği olmayan bir sömürge planıdır” açıklamasıyla son aylarda çokça konuşulan Washington planının altı çizilirken, asıl hedefin; Filistin halkına ordusu ve egemenlik hakkı olmayan kartondan bir devlet karşılığında “İsrail’in” varlığını kabul ettirmek… 1948 ve 1967’de yapılan göstermelik savaşlardan sonra bugün Filistin’in yüzde 85’ini Yahudilere bırakan, kalan yüzde 15’lik kısımda da Siyonist varlığın tam kontrolünün sağlandığı bu planın ihanet ve teslimiyet olduğu vurgulandı.

İslam beldesindeki yöneticilere gasıp Yahudi varlığıyla olan askeri, siyasi, ticari ve tüm ilişkilerin kesilmesi çağrısı yapılan basın açıklanmasında İşgalci Yahudi varlığının laftan anlamayacağı ve “orduların harekete geçirilerek, gasp ettikleri mübarek topraklardan köklerinin kazınmasının” anladıkları tek dil olduğu ifade edildi.

Artık “Hilafet kurulsun İsrail yok olsun” diye haykırma vaktidir. Artık “Hilafet kurulsun Amerika kahrolsun” deme vaktidir. ifadesi ile köklü çözümün gösterildiği açıklamada Gazze’deki mücahidlere de çağrıda bulunuldu.

”Ey Mücahitler! Sakın Düşmanla Ateşkes Yapmayın!”

Basın açıklamasının son bölümünde mücahidlere yapılan çağrıda, “Sebat ve kararlılık yolunda ilerlemeye devam edin. Sakın düşmanla ateşkes yapmayın. Akıbetin muttakilerin olacağına dair Allah’ın vaadine güveninizi tazeleyin! Cihadınıza sımsıkı sarılın” ifadeleri yer alırken, Allah, ümmet ve erdemli insanların mücahilderle, Doha- Kahire -Ankara üçgeninde müzakere masalarında uyduruk bir devlet vaadiyle aldatmaya çalışanların ise karşılarında olduğu ifade edildi.

Müjdeli güne kadar sabredilmesi gerektiğinin altı çizilen basın açıklaması Rasululla Salallahu Aleyhi ve Sellem’in, Raşidi Hilafet'in yeniden kurulacağını müjdelediği “…sonra nübüvvet metodu üzere hilafet olacaktır” hadisi ile sonlandırıldı.

Bugün 8 ilde düzenlenen basın açıklamalarında ortak basın açıklamasının okunduğu programlar şu şekilde:

Ankara

Köklü Değişim, Ankara'da Hacıbayram Camii'nde Gazze’deki soykırıma karşı “Yeter Artık! Söz Değil Harekat Zamanı” başlığıyla bir basın açıklaması düzenledi.

Cuma namazının ardından Köklü Değişim yazarlarından İlahiyatçı Abdullah İmamoğlu, Gazze'deki şehitler için gıyabi cenaze namazı kıldırdı.

Ardından Köklü Değişim yazarlarından Emrah Petek, basın açıklamasını okudu. Müslümanların tekbirlerle destek verdiği basın açıklamasında sık sık "Ordular Aksa'ya, Mehmetçik Gazze'ye", "Kahrolsun Amerika, Kahrolsun 'İsrail'", "Hilafet", "Ordular Birleşsin, 'İsrail'i Yok Etsin" sloganları atıldı.

Köklü Değişimden Ankarada Çağrı Yeter Artık Söz Değil Harekat Zamanı_01.jpg

Köklü Değişim’den Ankara’da Çağrı,“Söz Değil Harekat Zamanı”-4 .jpg

Köklü Değişim’den Ankara’da Çağrı,“Söz Değil Harekat Zamanı”-1 .jpg

Hatay

Köklü Değişim, Hatay'daki basın açıklamasını Antakya Sanayi Camiinde gerçekleştirdi. Cemal Rifaioğlu'nun okuduğu basın açıklamasına Müslümanlar tekbirlerle destek verdi.

Köklü Değişim'den Çağrı Yeter Artık Söz Değil Harekat Zamanı HATAY.jpg

HATAY-2.jpg

Şanlıurfa

Köklü Değişim, Şanlıurfa'daki basın açıklamasını Dergah Camii Platosu'nda Cuma namazı sonrası gerçekleştirdi.

Basın açıklaması metnini Köklü Değişim Şanlıurfa Temsilcisi İlahiyatçı Said Doğan okudu.

Köklü Değişim’den 8 İlde Gazze İçin Çağrı, “Söz Değil Harekat Zamanı”-Şanlıurfa-1.jpg

Köklü Değişim’den 8 İlde Gazze İçin Çağrı, “Söz Değil Harekat Zamanı”-Şanlıurfa-2.jpg

Bitlis/Tatvan

Köklü Değişim, Bitlis-Tatvan'daki basın açıklamasını, İbadullah Camii'den Tatvan AVM önüne düzenlediği yürüyüş sonrası yaptı.

Sidar Yoldaş'ın okuduğu basın açıklamasının ardından yapılan dua ile program sona erdi.

Köklü-Değişimden-Bitlis Tatvan'da-Çağrı-Yeter-Artık-Söz-Değil-Harekat-Zamanı_01.jpg

Köklü-Değişimden-Bitlis-Tatvan'da-Çağrı-Yeter-Artık-Söz-Değil-Harekat-Zamanı_02.jpg

Van

Köklü Değişim, Van’daki programını Hz.Ömer Camii'nde düzenledi.

Gökhan Kılıç’ın okuduğu basın açıklamasının ardından, program Sami Lenk’in yaptırdığı dua ile sonlandırıldı.

Köklü Değişim’den 8 İlde Çağrı,“Söz Değil Harekat Zamanı”-Van-2.jpg

Köklü Değişim’den 8 İlde Çağrı,“Söz Değil Harekat Zamanı”-Van-1.jpg

Şanlıurfa/Siverek

Köklü Değişim, Şanlıurfa/Siverek’teki, “Yeter Artık! Söz Değil Hareket Zamanı” başlıklı basın açıklamasını Sulu Camii’nde Cuma namazının ardından düzenledi.

Basın açıklaması metnini Serhat Akıncı okurken, Müslümanlar tekbirlerle desteklerini beyan ettiler.

Köklü Değişim’den 8 İlde Çağrı,“Söz Değil Harekat Zamanı”-Siverek-2.jpg

Köklü Değişim’den 8 İlde Çağrı,“Söz Değil Harekat Zamanı”-Siverek-1.jpg

Düzce

Köklü Değişim Düzce Temsilciliği, Düzce Merkez Büyük Camii'nde basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasını ve sonrasında duayı Mazlum Demirbaş yaptı.

Köklü-Değişim-Düzce-Çağrı-Yeter-Artık-Söz-Değil-Harekat-Zamanı_01.jpg

Köklü-Değişim-Düzce-Çağrı-Yeter-Artık-Söz-Değil-Harekat-Zamanı_02.jpg

Haber güncelleniyor...