Köklü Değişim Aydın Temsilciliği, Yeni Adresinde Faaliyette
29 Nisan 2024

Köklü Değişim Aydın Temsilciliği, Yeni Adresinde Faaliyette

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Aydın Temsilciği, yeni adresinde, Köklü Değişim Medya Genel Koordinatörü Mahmut Kar’ın da konuşmacı olarak katıldığı bir programla faaliyetlerine başladı.

Köklü Değişim Aydın Temsilcisi Nevzat Pektaş'ın açılış konuşması ile başlayan program Hafız Mahmut'un Kur'an tilaveti ile devam etti.

Köklü-Değişim-Aydın-Temsilciliği,-Yeni-Adresinde-1.jpg

Ardından Köklü Değişim Medya Genel Koordinatörü Mahmut Kar, konuşmasını gerçekleştirdi.

Kar, konuşmasının girişinde Dar-ül Erkam'ların Dar-ül İslam değil bizleri Dar-ül İslama kavuşturacak olan anahtarlar olduğunun altını çizip, açılışı yapılan Aydın Temsilciliği’nin, Peygamberimiz Salallahu Aleyhi Vessellem’in önderliğinde Dar-ül Erkam'da yetişip, İslam’ı yeryüzüne hakim kılma mücadelesini veren Ashab’ın yetiştiği gibi bir yer olması ve yetişen bu yiğitlerin İslam’ın hakimiyeti için Nebi’nin yolundan kıl kadar sapmadan çalışanlardan olması için duada bulundu.

Köklü-Değişim-Aydın-Temsilciliği,-Yeni-Adresinde-Mahmut Kar.jpg

Kar konuşmasının devamında müminlerin Hak için mücadele ettikleri gibi, batılın da Hakk’ın karşısında mücadele ettiğini unutmamamız gerektiğini ve Hz. Adem’den bu yana batılın, Hakk’a karşı mücadelesini devam ettirdiğine değindi. Bu mücadelelerini son 100 yılda yani Hilafet’in ilgasından beri, İslam ümmetinin özellikle ümmetin gençlerinin, çağdaşlık, modernizm gibi kavramlarla süsledikleri sapık fikirler ile ifsat etmek ve İslam’dan uzaklaştırmak üzerine yoğunlaştırdıklarını vurguladı.

Toplumun İslam'dan uzaklaştıkça ifsat olduğunu ifade eden Mahmut Kar, Türkiye’de sürekli artmakta olan suç oranlarını hatırlattı. Bu suçların sürekli artmasının tek müsebbibinin bireyler olmadığını asıl müsebbibin gayri İslami sistemler olduğunu, bu toplumun Cumhuriyet, Demokrasi ve Laiklik gibi fasit sistemler ve fikirlerden dolayı ifsat olduğunun altını çizdi. Bugün Gazze ve sair beldelerde yaşanan zulümlere Müslümanların gerekli reaksiyonu verememesinin müsebbibinin bu batıl sistemler olduğuna değindi.

Kar, toplumu bu ifsada karşı koruyabilecek olan sistemin ancak İslam nizamını mütekamil anlamda tatbik edecek olan Hilafet olduğunu vurguladı.

Kar konuşmasının sonunda Allah'ın dininin yeryüzünde hakimiyeti için Hz. Muhammed Sallallahu aleyhi vesellem’in yolundan sapmadan çalışmanın müminleri için dünya hayatında yakın bir fetih ve ahiret hayatında da cennet vesilesi olacağı müjdesini beyan etti. Hem dünya hayatında hem ahiret hayatında bizleri şereflendirecek olan İslam davetini taşımanın ehemmiyetini vurguladı.

Programın sonunda soru-cevap faslında misafirlerle hasbihal edildi.

Köklü Değişim Aydın Temsilciliği’nde, Köklü Değişim Yayınları’nın neşriyatı okur severlerle buluşturulurken, İslami sohbetler de düzenlenecek.

Köklü-Değişim-Aydın-Temsilciliği,-Yeni-Adresinde-2.jpg

Köklü-Değişim-Aydın-Temsilciliği,-Yeni-Adresinde-3.jpg