Köklü Değişim, Ankara’da İftar Programı Düzenledi
28 Mart 2023

Köklü Değişim, Ankara’da İftar Programı Düzenledi

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim olarak "Ramazan Nasihat Zamanı" teması ile başlatmış olduğumuz Ramazan kampanyası kapsamında geleneksel iftar programımızı Ankara’da gerçekleştirdik.

Mübarek Ramazan ayı dolayısıyla Köklü Değişim Ankara Temsilciliği’nde organize ettiğimiz iftar programımız, Köklü Değişim Yazarı Yılmaz Çelik’in açılış ve selamlama konuşması ile başladı.

Köklü Değişim, Ankara'da İftar Programı Düzenledi,Yılmaz Çelik.jpg

İftar sonrasında Köklü Değişim yazarlarından ilahiyatçı Abdullah İmamoğlu, davetlilere hitaben bir konuşma gerçekleştirdi.

Bu yıl Ramazan ayına “Ramazan Nasihat Zamanı” ismini verdiklerini ve Ramazan ayı faaliyetlerini bu kapsamda sürdüreceklerini söyleyen Abdullah İmamoğlu, Peygamber efendimizin “Din Nasihattir” sözünden hareketle, nasihat kavramının aynı zamanda ihlas ve samimiyeti ifade ettiğinin altını çizdi.

Köklü Değişim, Ankara'da İftar Programı Düzenledi,Abdullah İmamoğlu.jpg

İmamoğlu, konuşmasında Allah’a, Kur’an’a, Rasulullah’a karşı samimiyetin nasıl olması gerektiğini anlattıktan sonra Müslümanlara ve yöneticilere karşı nasihatin de çok önemli olduğunu hatırlattı. Bu işte tüm Müslümanlara ve özellikle de İslami camiaya sorumluluk düştüğünü, deprem sürecinde Müslümanlar olarak nasıl bir dayanışma sergilediysek toplumun değişimi, yöneticilerin hak üzere muhasebe edilmesi, uyarılması, düzeltilmesi konusunda da sorumlu olduğumuzu hatırlattı.

Ramazan ayının sıcak atmosferinde geçen programımız misafirlerimizle yapılan hasbihalin ardından sona erdi.

İftar programımıza iştirak eden, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, bürokrat, akademisyenler, muhtarlar, eğitimciler, imamlar, iş adamları, editör, yayıncılar ve diğer tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz.

Deprem afetinin gölgesinde girdiğimiz bu mübarek Ramazan ayının tüm Müslümanlar için hayırlar getirmesini Allah Subhanehu ve Teala’dan niyaz ediyoruz.

Köklü Değişim, Ankara'da İftar Programı Düzenledi-1.jpg

Köklü Değişim, Ankara'da İftar Programı Düzenledi-6.jpg

Köklü Değişim, Ankara'da İftar Programı Düzenledi-4.jpg

Köklü Değişim, Ankara'da İftar Programı Düzenledi-3.jpg

Köklü Değişim, Ankara'da İftar Programı Düzenledi-5.jpg

#RamazanNasihatZamanı