Köklü Değişim, Adana’da Filistin Konulu Konferans Düzenledi
03 Şubat 2024

Köklü Değişim, Adana’da Filistin Konulu Konferans Düzenledi

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim, Adana Yüreğir’de “Filistin’i Unutmayacağız” başlıklı bir konferans düzenledi.

İşgalci "İsrail"in 7 Ekim'de başlattığı Gazze katliamlarında yaklaşık 4 ay geride kalırken havadan, karadan ve denizden sürdürülen bombardımanlarla topyekûn şehirler hedef alınıyor. Ayrıca dört tarafı kuşatılmış Gazze'ye hapsedilen Müslümanlar açlık ve susuzlukla da mücadele ediyor.

Konferans, Gazze'deki bu korkunç durum ve 76 yıldır Filistin topraklarında süregelen işgal ve katliamların köklü çözümüne yönelik olarak Köklü Değişim Adana Temsilciliği tarafından Adana Yüreğir Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlendi.

Köklü Değişim Adana Gençlik Kolları Temsilcisi Furkan Toramantekin'in sunuculuğunu yaptığı "Filistin'i Unutmayacağız! Unutursak Kalplerimiz Kurusun!" başlıklı konferans, Mahmut Pınar hocanın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Ardından Ahmet Harun tarafından Nurullah Genç'in "İnkilaba Az Kaldı, Ufka Bir Bak Yiğidim' başlıklı şiir seslendirildi.

Grup Değişim'in ezgilerini seslendirmesinin sonrasında Köklü Değişim yazarlarından İlahiyatçı Abdullah İmamoğlu, Gazze’de yaşanan mezalimi dile getiren konuşmasını yaptı.

Köklü-Değişim_Adana_Filistini-Unutmayacağız,-Unutturmayacağız_Konferans_Abdullah İmamoğlu.jpg

İmamoğlu, Müslümanların ilk günden bu yana yaklaşık 4 aydır meydanlarda Filistinli Müslüman kardeşlerine sahip çıktığını ve şeri sorumluluğunu yerine getirdiğini ifade ederken yöneticilerin üzerine düşen sorumluluklarını yerine getirmediğinin altını çizdi.

İlahiyatçı Yazar İmamoğlu, halen Türkiye limanlarından “İsrail”e gemilerin stratejik mallar taşıdığını ve bu sürecin yöneticilerin kontrolünde gerçekleştiğini hatırlattı. Mübarek Aksa toprakları Müslümanların ordularını beklerken İslam beldelerinin yöneticilerinin ise siyasi ve ticari ilişkilerini sürdürmesini eleştirdi.

Müslümanların “Ordular Aksa’ya, Mehmetçik Gazze’ye” çağrısında bulunduğunu ifade eden İmamoğlu, İslam beldelerindeki yöneticilerin ise Gazze için somut bir adım atmayıp, üstüne bir de Refah Sınır Kapısı’nı kapatıp açlığı silah olarak kullanan işgalci Yahudi’ye destek verilerek ümmete ihanet etmesine dikkat çekti.

İmamoğlu, konuşmasının son kısmında ise, 57 İslam beldesinin 4 aydır süren vahşi katliamları kınayarak izlediğini ifade edip, ümmetin kurtuluşunun yegane çözümünün Raşid-i Hilafet olduğunu vurguladı.

Konferans Adanalıların yoğun teveccühüne mazhar olurken, programın sonunda misafirler İlahiyatçı Yazar Abdullah İmamoğlu’na hakikatleri beyan ettiğini ifade edip, teşekkür etti.

Köklü-Değişim_Adana_Filistini-Unutmayacağız,-Unutturmayacağız_Konferans4.jpg

Köklü-Değişim_Adana_Filistini-Unutmayacağız,-Unutturmayacağız_Konferans1.jpg

Köklü-Değişim_Adana_Filistini-Unutmayacağız,-Unutturmayacağız_Konferans2.jpg

Köklü-Değişim_Adana_Filistini-Unutmayacağız,-Unutturmayacağız_Konferans3.jpg