Köklü Değişim Adana'dan Haykırdı: "İşte Buradayız! Gazze’ye Sahip Çıkmaya Devam Ediyoruz!"
13 Kasım 2023

Köklü Değişim Adana'dan Haykırdı: "İşte Buradayız! Gazze’ye Sahip Çıkmaya Devam Ediyoruz!"

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Adana "Gazze Ölüyor! Kabullenme Sahip Çık!" üst başlığıyla basın açıklaması ve dua programımı gerçekleştirdi.

Mahmut Pınar Hocanın okuduğu Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, şehit olmadan önce İslam ümmetine çağrıda bulunan Gazzeli Doktor Esma'nın sesine tekrar ses olmak adına çağrısı tekrar edildi.

57-Lider-1-Halife-Etmiyor_Köklü Değişim Adana.jpg

Basın açıklamasını, Köklü Değişim Adana Temsilcisi Aziz Terzi yaptı. Ardından Köklü Değişim Gençlik Kolları Temsilcisi Furkan Toramantekin'in yaptığı dua ile programı son buldu.

Basın açıklamamızdan bazı bölümler:

"Kıymetli Müslümanlar!

Akan bu kan, dökülen bu gözyaşı, elem verici bu acı ve ıstırap yeni değildir. Katil Yahudi varlığı “İsrail” bu topraklarda tam 75 yıldır vardır ve Müslümanlara acı çektiriyor. Ama tüm bunlardan daha hazin olan nedir biliyor musunuz? Bu mezalimin Müslümanların başındaki 57 ülke yöneticilerin gözlerinin önünde oluyor olmasıdır.

Şimdi söyleyin, ey yöneticiler!

Yıllardır Filistin’e yapılan saldırılar, kardeşlerimizin canlarına, mallarına, kutsallarımıza ve dinimize yapılmış saldırılar değil mi? Kadınların çığlıkları, çocukların gözyaşları, annelerin feryatları ve Kâbe’den daha aziz olan şehitlerin kanları sizleri harekete geçirmek için yeterli değil mi? Şehadeti arzulayan askerlere, kışlalarda âtıl bekleyen silahlara ve devasa servetlere sahipken daha ne kadar bekleyeceksiniz? Amerikan çıkarları için başka ülkelere gönderdiğiniz İHA ve SİHA’ları katil “İsrail”in üzerine ne zaman göndereceksiniz? Söyler misiniz mübarek kutsal beldemizdeki bu kahredici işgale kim son verecek?

Ey İslam beldelerinin yöneticileri!

Gazze sizin kınama mesajlarınızın gölgesinde yok oluyor, Gazze sizin diplomasi trafiğinizin gölgesinde ölüyor. Ve Gazze; orduları bekliyor. Siz yaşarken Gazze ölmesin. Kınamayın harekete geçin! Susmayın harekete geçin! Müslümanların ordularını harekete geçirin!

İşte bu, sizin açınızdan hem dünyada hem de ahirette daha hayırlıdır.

Buradan, başta Amerika olmak üzere gasıp Yahudi varlığını her türlü destekleyen sömürgeci kâfirlere, aşağılık Yahudi varlığı 'İsrail'e sesleniyoruz:

Şunu çok iyi bilin ve sakın unutmayın:

Kudüs, bizim yani Müslümanlarındır! Kudüs, Müslümanların rüyasıdır! Kudüs, Müslümanların özlemidir! Kudüs, Mekke ve Medine gibi kutsalımızdır! Kudüs ve Mescid-i Aksa, Müslümanların ilk kıblesidir. Rasul SallAllahu Aleyhi ve Sellem’in İsra ve Miraç topraklarıdır. Kudüs ve Mescid-i Aksa, bizim onurumuzdur, şerefimizdir.

Ve bizler, Mescid-i Aksa’yı asla sahipsiz bırakmayız. Değil beş hafta yüzlerce yıl da geçse bizler onurumuza sahip çıkmaktan asla vazgeçmeyiz.

Sakın bizleri, 'Kudüs kırmızıçizgimizdir' deyip de Mescid-i Aksa’ya ihanet eden yöneticilerle karıştırmayın! Bizler, ne pahasına olursa olsun Mescid-i Aksa’ya asla ihanet etmedik, kardeşlerimizi yalnız bırakmadık, zulme alkış tutanlardan olmadık, reel politik yalanına değerlerimizi kurban etmedik.

İşte buradayız! Gazze’ye sahip çıkmaya devam ediyoruz!"

57-Lider-1-Halife-Etmiyor_Köklü Değişim Adana 4.jpg

57-Lider-1-Halife-Etmiyor_Köklü Değişim Adana 2.jpg

57-Lider-1-Halife-Etmiyor_Köklü Değişim Adana 3.jpg