İşgalci “İsrail” Diyarbakır Ergani’de Telin Edildi
23 Nisan 2022

İşgalci “İsrail” Diyarbakır Ergani’de Telin Edildi

Köklü Değişim Medya
  • 451

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim, Filistin topraklarını işgal eden gasıp Yahudi varlığını, Müslümanların da desteğiyle Diyarbakır Ergani’de telin etti.

Diyarbakır Ergani’deki Hacı Hasan Ergün Camii’nde teravih namazı sonrası Köklü Değişim'in organize ettiği “İsrail”i telin etme ve Filistin için dua programı Erganili Müslümanların da katılımıyla gerçekleştirildi.

Köklü Değişim Ergani Kadın Kolları'nın da katılım sağladığı amelde teravih namazı sonrası avluda toplanan Müslümanlar hep bir ağızdan tekbirler getirdi.

Köklü Değişim Ergani Temsilcisi Mustafa Kor, Filistin’de Müslüman kardeşlerimiz için toplu duayı gerçekleştirildi. Duada izzetli ve şerefli İslam Halifelerini ve Selahhaddin Eyyübi gibi cesur komutanları yeniden ikram etmesi için Allah Subhanehu ve Teala'ya niyazda bulundu.

Cemaat ise bu duaya coşkulu bir şekilde amin diyerek destek verdi.

Okunan basın açıklamasında, bir avuç işgalci Yahudi’nin koskoca İslam ümmeti karşısındaki pervasızlığının sebepleri sorgulanarak şu ifadelere yer verildi: “2 milyardan fazla Müslümanın yaşadığı bir dünyada sadece 9 milyon nüfusa sahip olan Yahudi varlığı, Müslümanların ilk kıblegahına, Mescidi Aksa’ya saldırıyorsa, kadınlara el uzatıyorsa, aşağılıyorsa ayaklar altına alınan Aksa’nın halıları değil; Müslümanların izzeti ve başındaki yöneticilerin şerefidir. Ayaklar altına alınan, kışlalarda bekletilen ordular ve omuzlarında rütbeler taşıyan komutanlardır. Ayaklar altına alınan, yöneticilere dalkavukluk eden, Yahudi varlığının zorbalıklarına ses çıkartamayan saray alimleridir.

Programda “Ordular Aksaya, Ordular Kudüs’e” sloganları atılarak Filistin topraklarındaki işgalci Yahudi sorununun yegâne çözümü hep bir ağızdan dile getirildi.

Programımıza iştirak eden, ellerini açıp duamıza amin diyen, programda emeği geçen, niyazımıza icabet eden tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun.

#EllerSemayaOrdularAksaya