Engellemelere Rağmen Hilafet Belgeseli’nin İlk Gösterimi Gerçekleştirildi
03 Mart 2024

Engellemelere Rağmen Hilafet Belgeseli’nin İlk Gösterimi Gerçekleştirildi

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Medya’nın hazırladığı "Kayıp Asırdan Müjdelenen İstikbale” başlıklı Hilafet’i konu alan belgeselin ilk gösterimi, tüm engellemelere rağmen gerçekleştirildi.

Köklü Değişim,Engellemelere Rağmen Hilafet Belgeseli’nin İlk Gösterimi Gerçekleştirildi.jpg

Hilafet’in ilga edilişinin 100. Yıldönümü münasebeti ile hazırlanan belgeselin ilk gösterimi, Ankara Valiliği’nin engellemesi üzerine planladığı gibi Melike Hatun Camii Konferans Salonu’nda yapılamayınca, Köklü Değişim Medya Merkez Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Belgesele gösterilen yoğun ilgi nedeniyle konferans salonu hıncahınç doldu. Üst kattaki kitap-kafe de gösterim için bekleyenlere yeterli gelmedi.

Köklü Değişim,Hilafet Belgeseli Yusuf Yıldız.JPG

(Sunucu Yusuf Yıldız)

Yusuf Yıldız’ın sunduğu belgeselin galasına belgeselin yapımında büyük emeği geçen Köklü Değişim Medya Genel Yayın Yönetmeni, Sosyolog-Yazar Süleyman Uğurlu, kısa bir konuşma bir yaptı ve belgeselin nasıl bir motivasyonla hazırlandığını anlattı.

Köklü Değişim,Engellemelere Rağmen Hilafet Belgeseli’nin İlk Gösterimi Gerçekleştirildi,Süleyman Uğurlu.JPG

(Köklü Değişim Medya Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Uğurlu)

Daha sonra Köklü Değişim yazarlarından Kamu Yönetimi Uzmanı Mühendis Remzi Özer, Hilafet’in önemine işaret eden kısa bir konuşma gerçekleştirdi ve gerçek tarihi yansıtan "Kayıp Asırdan Müjdelenen İstikbale” başlıklı belgeselin ilk gösterimine geçildi.

Köklü Değişim,Engellemelere Rağmen Hilafet Belgeseli’nin İlk Gösterimi Gerçekleştirildi Remzi Özer.JPG

(Köklü Değişim Yazarı Remzi Özer)

Üç bölümden oluşan ve 75 dakika süren belgeseli salonu dolduran misafirler soluksuz izledi.

“Yıkım” adlı birinci bölümünde Hilafet’in nasıl yıkıldığı anlatılırken, “Kayıp Asır” adlı ikinci bölümde Hilafet’siz geçen son yüzyılda neler yaşandığı anlatılıyor. “Müjde” adlı son bölümde ise Rasulullah Sallallahu Aleyhi Vessellem’in Hilafet’in geri döneceğini müjdeleyen Hadis-i Şerifi ile Müslümanların tekrar dünya siyasetine yön verip, adaleti sağlayacağı vurgulanıyor. Bu müjdenin gerçekleşeceği vakaya uygun örneklerle günümüz koşulları dahilinde somutlaştırılıyor.

Köklü Değişim,Hilafet Belgeseli İlk Gösterim-2.JPG

Köklü Değişim Hilafet Belgeseli İlk Gösterim-3.jpeg

Belgesel dün akşam eş zamanlı olarak diğer Köklü Değişim temsilciliklerinde de gösterime girdi.

İzleyenlerin beğenisini toplayan belgeseli tüm halkımızın faydalanması için ileriki zamanlarda sosyal medya kanallarımızdan yayınlayacağımızı da buradan duyuruyoruz.

Köklü Değişim Hilafet Belgeseli İlk Gösterim-1.jpg

Köklü Değişim,Hilafet Belgeseli İlk Gösterim-5.JPG

Köklü Değişim,Hilafet Belgeseli İlk Gösterim-7.JPG