Bursa’da “Toplumsal Çöküş- Sorunlar ve Çözüm” Konulu Konferans Gerçekleştirildi
16 Ocak 2023

Bursa’da “Toplumsal Çöküş- Sorunlar ve Çözüm” Konulu Konferans Gerçekleştirildi

Köklü Değişim Medya

Hizb-ut Tahrir Türkiye, son yıllarda Türkiye’nin en temel sorunu hâline gelen toplumsal çöküşe yönelik farkındalık oluşturmak ve köklü çözümlerini sunmak için “Tehlikenin Farkında Mısınız?” sloganıyla başlattığı kampanya kapsamında tertip ettiği dördüncü konferansını Bursa’da gerçekleştirdi.

Osmanlı İslam Devleti'ne başkentlik yapmış Bursa'daki "Toplumsal Çöküş - Sorunlar ve Çözüm" konulu konferans, Pazar günü Merinos Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Konferansın açılış konuşmasını, Köklü Değişim yazarlarından Serdar Yılmaz yaptı. Yılmaz, Türkiye’nin en temel sorunu olmasına rağmen gündemde yer almayan konu hakkında farkındalık oluşturmak ve köklü çözüm sunmak için başlatılan kampanya hakkında detayları paylaştı.

Serdar Yılmaz: "Bu halk, hamurunda, mayasında ve fıtratında İslam olan bir halktır. Ve bu toplum bizim toplumumuz, bu insanlar da bizim insanlarımızdır. Bu toplumu ve bu insanları asla düşmüş oldukları bataklıkta terk etmeyeceğiz Allah’ın izniyle…" ifadeleriyle kararlı bir duruş sergileyeceklerini vurguladı.

SERDAR YILMAZ

Köklü değişim BURSA Hizbut Tahrir Türkiye Toplumsal çöküş konferansı serdar yılmaz.jpg

Serdar Yılmaz’ın ardından kürsüye gelen Köklü Değişim yazarı Musa Bayoğlu, “Aile ve Toplumsal Çöküş” başlıkları hakkındaki sunumunu gerçekleştirdi. Ailenin uluslararası sözleşmeler ve uyum yasalarıyla çökertilmek istendiğini vurgulayan Bayoğlu, “Aile hedef alındı. Nikah, ahlâk, namus kavramlarına savaş açıldı, yuvalar dağılıyor! Bugün ailenin bu durumdan kurtulması ancak Kur'an ve sünnetteki İslami hükümler ile mümkündür” ifadeleriyle köklü çözümün altını çizdi.

MUSA BAYOĞLU

Köklü değişim BURSA Hizbut Tahrir Türkiye Toplumsal çöküş konferansı musa bayoğlu.jpg

Bayoğlu’nun sunumunun ardından konferansın moderatörlüğünü üstlenen Köklü Değişim Bursa Temsilcisi Mehmet Çetinbudak acilen hayata geçirilmesi gereken çözümleri 10 maddede sıraladı.

MEHMET ÇETİNBUDAK

Köklü değişim BURSA Hizbut Tahrir Türkiye Toplumsal çöküş konferansı mehmet çetinbudak.jpg

Konferansın son konuşmacısı Köklü Değişim yazarı Dr.Abdurrahim Şen “Gençlik ve İslam’dan Kopuş” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Laik eğitim müfredatıyla gençliğin İslam’dan uzaklaştırıldığına ve düştüğü acıklı duruma dikkat çeken Şen, “Örgün ve yaygın yöntemleriyle bütün eğitim sistemi; yazılı, görsel ve sosyal çeşitleriyle bütün medya, İslâmî şahsiyeti inşa etmek üzere konumlanmadıkça toplumsal çöküşün önüne geçmek mümkün olmayacaktır” ifadesiyle hem soruna hem de çözüme ışık tuttu.

DR. ABDURRAHİM ŞEN

Köklü değişim BURSA Hizbut Tahrir Türkiye Toplumsal çöküş konferansı abdurrahim şen.jpg

Bursa halkının yoğun katılımıyla gerçekleştirilen konferansın sonunda “Toplumsal Çöküş- Sorunlar ve Çözüm” konulu kitapçıklar misafirlere hediye edildi.

Köklü değişim BURSA Hizbut Tahrir Türkiye Toplumsal çöküş konferansı 4.jpg

Köklü değişim BURSA Hizbut Tahrir Türkiye Toplumsal çöküş konferansı 3.jpg

Köklü değişim BURSA Hizbut Tahrir Türkiye Toplumsal çöküş konferansı 2.jpg

Köklü değişim BURSA Hizbut Tahrir Türkiye Toplumsal çöküş konferansı 5.jpg

Köklü değişim BURSA Hizbut Tahrir Türkiye Toplumsal çöküş konferansı 1.jpg

#TehlikeninFarkındamısınız