Bayanlardan “suriye Ne Istiyor? Suriye Bizden Ne Bekliyor?” Semineri
20 Eylül 2012

Bayanlardan “suriye Ne Istiyor? Suriye Bizden Ne Bekliyor?” Semineri

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim olarak, İstanbul-Avrupa yakası Bağcılar’da “Suriye ne istiyor? Suriye bizden ne bekliyor?” başlıklı bayanlara yönelik bir seminer gerçekleştirdik.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan seminer, Suriye'deki zulumü anlatan sinevizyon gösterimi ile devam etti.

Seminer sunumunu yapan, Elif ŞİMŞEK konuşmasına; Buruc suresinin ilk 9 ayetini okuyarak başladı. Konuşmasında Esad rejiminin dipsiz kuyuya girdiğini belirten ŞİMŞEK: “Suriye de gerçekleşen direnişe batının, ABD’nin Avrupa’nın ve işbirlikçilerinin demokratik yolla bir çözüm arayışındalar ancak bu yapmış oldukları girişimler Suriye Müslümanlar tarafından kabul görmedi ve İnşallah kabulde görmeyecektir.”

On binlerce insan katledilirken diğer beldelerdeki Müslümanlar sessizliğe bürünmüş, eli kolu bağlı oturmaması gerektiğini vurgulayan ŞİMŞEK, Nisa suresi 75. Ayeti kerimenin mealini: “Size ne oluyor da Allah yolunda ve “Rabbimiz bizi, halkı zalim bu ülkeden çıkar,bize katından bir yardım eden yolla.”diyen erkekler ,kadınlar ve çocuklardan mustazaflar adına savaşmıyorsunuz .” okuyarak hatırlattıktan sonra sözlerine: **"Batı sömürgeciliği kendi küfür sistemini Müslümanların topraklarına dayatmak için her yolu denemektetir. Ne de olsa bu çıkmaza çözüm diye sunulması gereken özgürlük , hürriyet ve demokrasi kılıfı gerekli… Bunun için Müslümanlar birbirini öldürüyor şaiyası yayarak Şii-Sünni çatışmasını körüklemeye çalışmak Batının şeytani planının ürünüdür. Bizim gazetelerde dergilerde okuyamadığımız, internetteki görmeye yüreklerimizin dayanmadığı görüntüleri onlar 19 aydır bizatihi yaşamaktadır. Ateş dolu çukurlara atılan kardeşlerimizi kurtarmaya yönelik, ne Arap birliği ne İslam birliği nede Ortadoğunun ağabeyi Türkiye’den somut bir adım atılmamıştır. Zaten Suriye ye yaptırım Türkiye nin Ortadoğu eşbaşkanlığının kullanılmasıyla da çözülemeyecektir. Kendi başına hareket edemeyen son İslam parçası, ABD nin kuklası olduğu müddetçe böyle devam edecektir. Suriye bizden ne bekliyor?onların istedikleri dünyayı yerinden oynatacak , kafirleri korkutacak , vehn hastalığını silip süsüpürecek ve beldeleri tek bir belde kılacak olan 2. Raşidi Hilafet devletidir.”**diyerek sözlerini bitirdi.