Arnavutköy'den Tek Ses Filistin'in Kurtuluşu; Hilafet
12 Kasım 2023

Arnavutköy'den Tek Ses Filistin'in Kurtuluşu; Hilafet

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim olarak "‘İsrail’ Sorunu ve Filistin'in Kurtuluşu” başlıklı Konferanslar serisinin ilkini İstanbul, Arnavutköy'de gerçekleştirdik.

Köklü değişim İstanbul Arnavutköy Konferans Arnavutköy tek ses filistinin kurtuluşu hilafet (18).JPG

Sunumunu Burak Hançer 'in yaptığı konferans Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Köklü değişim İstanbul Arnavutköy Konferans Arnavutköy tek ses filistinin kurtuluşu hilafet (5) burak hançer.JPG BURAK HANÇER

Gazeteci, Yazar Ahmet Varol yaptığı giriş konuşmasında "Batının Filistin konusunu önce Arap-'İsrail' sorunu sonra Ortadoğu sorunu sonra Filistin sorunu ve en son Hamas-İsrail sorunu olarak lanse ettiğini söyledi. Filistin meselesinin tüm Müslümanların meselesi olduğunu söyleyen Varol "Biz Müslümanlar bu konuya İslami ve imani bir konu olarak bakmalıyız." dedi.

Köklü değişim İstanbul Arnavutköy Konferans Arnavutköy tek ses filistinin kurtuluşu hilafet (9).JPG AHMET VAROL [https://youtu.be/LXUQomg7AHI]

İkinci konuşmacı olarak konferansımızda sunum yapan Tembih Medreseleri muderrisi Molla Yakup Dirlik Kudüs meselesinin Müslümanları birleştirdigini ümmetin uyandığını _ ifade etti. Molla Yakup Dirlik; "Biz mücadele ettikçe Allah yardımını gönderecektir. En büyük ihtiyacımız bizleri bir araya getirecek olan liderliktir, Hilafetin eksikliğidir." dedi.

Köklü değişim İstanbul Arnavutköy Konferans Arnavutköy tek ses filistinin kurtuluşu hilafet (12) yakup dirlik.JPG YAKUP DİRLİK [https://youtu.be/tu_PLfY0WKM]

Konferans'ın bir diğer konuşmacısı İlahiyatçı, Yazar Hakan Coşkun oldu. Hakan Coşkun yaptığı etkili konuşmada Mescid-i Aksa'nın Müslümanlar için öneminden bahsetti ve bu konuda sorumluluk sahibi yöneticilere seslendi ve şöyle söyledi. "Müslümanların yöneticilere diyeceğiz ki siz korksanız da biz korkmayacağız, siz sussanız da biz susmayacağız, siz dursanız da biz yürüyeceğiz! Zafer Hilafeti bekleyenlerindir, zafer Müslümanlarındır Allah'ın izniyle..."

Köklü değişim İstanbul Arnavutköy Konferans Arnavutköy tek ses filistinin kurtuluşu hilafet (16) hakan coşkun hoca.JPG HAKAN COŞKUN [https://youtu.be/Z89VB4jw1EM]

Konferansımızda Filistin meselesinin çözümü konulu sunumunu yapan son konuşmacımız İlahiyatçı, Yazar Abdullah İmamoğlu oldu. Abdullah İmamoğlu Filistin meselesi ile ilgili işgalci "İsrail" varlığına yönelik 3 T formülünü salon ile paylaştı. İşgalci Yahudileri İslam'ın nasıl tanımladığını, teşri olarak munasebetimizin nasıl olacağını ortaya koyduğunu ve onlara yönelik tavrımızın ne olacağını beyan ettiğini söyledi.

Köklü değişim İstanbul Arnavutköy Konferans Arnavutköy tek ses filistinin kurtuluşu hilafet (22).JPG ABDULLAH İMAMOĞLU

"Filistin'in kurtuluşunun yegane yolu, orduların harekete geçmesidir. Bu Allah'ın bizden talep ettiği şer'i bir hükümdür. Zira demir demiri döver, çivi çiviyi söker, güç güç ile izale edilir." diyen İmamoğlu nihai çözümün Raşidi Hilafet Devleti'nin kurulması olduğunun altını çizdi.

Köklü değişim İstanbul Arnavutköy Konferans Arnavutköy tek ses filistinin kurtuluşu hilafet (15).JPG

Yoğun katılımın olduğu konferansımızda konuşmacıların konuşmaları tekbiler ve sloganlar ile desteklendi...

Köklü değişim İstanbul Arnavutköy Konferans Arnavutköy tek ses filistinin kurtuluşu hilafet (27).JPG

Köklü değişim İstanbul Arnavutköy Konferans Arnavutköy tek ses filistinin kurtuluşu hilafet (29).JPG

Köklü değişim İstanbul Arnavutköy Konferans Arnavutköy tek ses filistinin kurtuluşu hilafet (32).JPG

#OrdularAksaya