Antalya ’dan Filistin İçin Çağrı: “Ordular Aksa’ya”
28 Nisan 2022

Antalya ’dan Filistin İçin Çağrı: “Ordular Aksa’ya”

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Antalya Temsilciliğimizin Haci Ali Uyaroğlu Camii’nde teravih namazı sonrası düzenlediği “‘İsrail’i Tel’in ve Filistin İçin Dua” ameli, cemaatin yoğun katılımı ve “Ordular Aksaya” sloganları eşliğinde gerçekleştirildi.

Köklü Değişim Antalya Temsilciliği adına Abdussamed Dönmez’in okuduğu basın açıklamasında “İsrail” ile “normalleşme” anlaşmalarına imza atmak için sıraya giren İslâm beldelerindeki yöneticilerin ihanetine dikkat çekildi ve protesto edildi.

Basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

2 milyardan fazla Müslümanın yaşadığı bir dünyada sadece 9 milyon nüfusa sahip olan Yahudi varlığı, Müslümanların ilk kıblegahına, Mescidi Aksa’ya saldırıyorsa, kadınlara el uzatıyorsa, aşağılıyorsa ayaklar altına alınan Aksa’nın halıları değil; Müslümanların izzeti ve başındaki yöneticilerin şerefidir. Ayaklar altına alınan, kışlalarda bekletilen ordular ve omuzlarında rütbeler taşıyan komutanlardır. Ayaklar altına alınan, yöneticilere dalkavukluk eden, Yahudi varlığının zorbalıklarına ses çıkartamayan saray alimleridir.”

Dönmez, duasında izzetli ve şerefli İslam Halifelerini ve Selahhaddin Eyyubi gibi cesur komutanları özlemle beklediğimizi beyan etti ve Yahudi varlığıyla normalleşme sürecinde olan günümüz yöneticilerini de Allah'a havale etti.

Cemaat ise bu duaya coşkulu şekilde amin diyerek icabet etti.

Programımıza iştirak eden, ellerini açıp duamıza amin diyerek destek veren tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun.

#EllerSemayaOrdularAksaya