Ankara’nın Dört Bir Yanında İslam İktisat Nizamını Konuştuk
08 Mart 2022

Ankara’nın Dört Bir Yanında İslam İktisat Nizamını Konuştuk

Köklü Değişim Medya
  • 493

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Medya’nın organize ettiği "Ekonomik Krize İslami Çözüm Söyleşileri” programını seri halde Ankara’nın dört bir yanında gerçekleştirdik. Ankara Kocatepe Kültür Merkezi’nde “Ekonomik Krize İslami Çözüm” başlıklı konferansla start alan kampanyamız kapsamında Ankara’nın bir çok semtinde söyleşi programları organize edip, ileri gelenlerle yüz yüze görüştük.

Yaklaşık iki aydır devam eden "Ekonomik Krize İslâmî Çözümler" başlıklı kampanyamız kapsamında ziyaret ettiğimiz şehirlerde seri bir şekilde gerçekleştirdiğimiz konferans ve söyleşi programlarımızda Hak ile Batıl arasındaki farkı, sorunun asıl kaynağının laik kapitalist nizam, köklü çözümünün ise İslam ve O’nun iktisat nizamı olduğunu her platformda ve her şartta dile getirmeye devam ediyoruz.

Kampanya kapsamında Ankara’nın dört bir yanında organize ettiğimiz söyleşilerde siyasi partiler, iş adamları, imam hatipler, akademisyenler, öğretmenler, avukatlar, esnaflar, STK temsilcileri, kanaat önderleri ve gazetecilerle bir araya geldik. Büyük emeklerle hazırlanan “Ekonomik Krize 10 Maddede İslami Çözüm” çalışmamızı birbirinden kıymetli misafirlerimizle detaylı olarak paylaştık, sorularını yanıtladık ve değerlendirmelerini dinledik.

Programlarımızda, Türkiye'nin karşı karşıya olduğu ve giderek daha da derinleşen ekonomik krize yönelik hazırlanan İslami çözüm önerilerimizi paylaştık.

Açıklanan 10 madde kapsamında; “Enflasyon ve Hayat Pahalılığı, Sanayi Sektörü, Sanayi Politikası ve Yapılması Gerekenler, Tarım ve Hayvancılığın Yeniden Canlandırılması, İstihdam Sağlanması ve İşsizliğin Düşürülmesi, Gelir Dağılımındaki Adaletsizlik, Vergisiz Bir Ekonomi, Can Yakan Faturalar, Ticaretin Canlandırılması, Kamu Malının Korunması ve Tasarruf Tedbirleri, Uluslararası Kurumlar ve Anlaşmaların İptali” başlıklarını etraflıca konuklara anlattık.

Ankara’daki Etkinliklerimiz

-"Ekonomik Krize İslami Çözümler" Konferansı

Köklü Değişim Medya’nın organize ettiği "Ekonomik Krize İslami Çözümler" Başlıklı Konferanslar Serisinin İlkini Ankara'da gerçekleştirerek kampanyamıza start verdik.

Kamuoyuna yönelik yaptığımız basın toplantısının ardından Ankara Kocatepe Kültür Merkezinde ilk konferansımızı gerçekleştirdik.

Abdullah Özer’in moderatörlüğünde gerçekleşen konferans, Köklü Değişim Medya Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Uğurlu’nun açılış konuşmasıyla başladı. Daha sonra kürsüye çıkan İslâm İktisadı Uzmanı Muhammet Hanefi Yağmur, hazırladığımız “Ekonomik Krizlere 10 Maddede İslâmi Çözümler” başlıklı bir çalışmanın ilk 5 maddesini misafirlerle paylaştı.

Ardından kürsüye Köklü Değişim Yazarlarından Musa Bayoğlu çıktı. Bayoğlu da son 5 maddenin detaylarını paylaştı.

Bayoğlu’nun ardından kürsüye Köklü Değişim Yazarlarından İlahiyatçı Abdullah İmamoğlu geldi. İmamoğlu konuşmasında; İslâm iktisat nizamının çözümlerine ve nasıl uygulanacağına dair bir konuşma yaptı. Yapılan konuşmaların ve sinevizyon gösteriminin ardından konferansımız sona erdi.

Söyleşiler

-Ankara Genelini Kapsayan Söyleşi Programı

Ankara genelini kapsayan geniş katılımlı ilk programımız Köklü Değişim yazarlarımızdan İlahiyatçı Yılmaz Çelik’in açılış konuşmasıyla başladı. Daha sonra Köklü Değişim Medya Genel Yayın Yönetmeni Sosyolog-Yazar Süleyman Uğurlu, "Ekonomik Krizlere 10 Maddede İslami Çözümler" başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

Sunumun ardından soru-cevap bölümüne geçildi ve konukların çözüm planı hakkındaki değerlendirmeleri dinlendi.

Katılımcılar soru, görüş ve yorumlarıyla değerli katkılarda bulunurken, çözüm planı hakkındaki sorular Köklü Değişim yazarlarımızdan İktisatçı Hakkı Eren, İslam iktisat uzmanı M. Hanefi Yağmur ve İlahiyatçı Abdullah İmamoğlu tarafından cevaplandırıldı.

-Köklü Değişim Ankara Temsilciliği Keçiören Bölgesi’nin Tertiplediği Söyleşi Programı

Ankara’daki söyleşiler serisinin ikinci programı Keçiören bölgesinin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Köklü Değişim Medya Ankara Temsilcisi Kadir Kaşıkcı’nın giriş konuşmasıyla başlayan söyleşi programımız, Köklü Değişim Genel Yayın Yönetmeni Sosyolog Süleyman Uğurlu'nun "Ekonomik Krizlere 10 Maddede İslami Çözümler" başlıklı sunumuyla devam etti.

Uğurlu, sunumunda Türkiye'nin karşı karşıya olduğu ve giderek daha da derinleşen ekonomik krize yönelik hazırlanan İslami çözüm önerilerimizi 10 madde halinde açıkladı.

Ardından misafirlerin kıymetli görüşleri alındı ve soru-cevap bölümüne geçildi.

Sorulan sorulara yazarlarımızdan İslam İktisat Uzmanı M. Hanefi Yağmur, İlahiyatçı Abdullah İmamoğlu ve Abdullah Özer yanıtladı. Katılımcılar görüş ve önerilerini belirttikten sonra programın moderatörlüğünü üstlenen Kadir Kaşıkcı’nın yaptığı kapanış sunumuyla program nihayetlendirildi.

-Köklü Değişim Gençlik Kolları’nın Ankara’da Tertiplediği Söyleşi Programı

Köklü Değişim Medya’nın organize ettiği “Ekonomik Krize İslâmi Çözüm Söyleşileri” serisine Köklü Değişim Gençlik Kolları’nın Ankara Afitab Kültür Merkezi'nde düzenlediği toplantı ile devam edildi.

Söyleşi programı Bilal Zincirkiran’ın moderatörlüğünde; Köklü Değişim Medya Genel Koordinatörü Sosyolog Süleyman Uğurlu, Ekonomi Yazarı Suat Altıparmak, KDGK Ankara Temsilcisi Yakup Turgut ve Makina Mühendisi A Melih Yavuz’un konuşmacı olarak katılımlarıyla gerçekleştirildi.

-Köklü Değişim Ankara Temsilciliği Çubuk Bölgesi’nin Tertiplediği Program

Köklü Değişim Ankara Çubuk Bölgesi’nin ev sahipliğinde, Köklü Değişim Medya’nın organize ettiği "Ekonomik Krize İslami Çözüm Söyleşileri” serisine devam edildi.

Köklü Değişim Medya Genel Yayın Yönetmeni Sosyolog Süleyman Uğurlu, İslam İktisat Uzmanı M. Hanefi Yağmur, İlahiyatçı Abdullah İmamoğlu ve Mühendis Ahmet Aksu’nun sunumuyla gerçekleştirilen programda bugün yaşanan ve gittikçe şiddetini artıran ekonomik krizin sebepleri ve köklü çözümleri masaya yatırıldı.

Büyük emeklerle hazırlanan “Ekonomik Krize 10 Maddede İslami Çözüm” çalışmasını Köklü Değişim Medya Genel Koordinatörü Süleyman Uğurlu, misafirlere detaylı olarak anlattı.

Daha sonra soru-cevap bölümüne geçildi ve soruları kıymetli yazarlarımız yanıtladı. Bu bölümde misafirlerimizden gelen kıymetli görüş ve öneriler de dinlendi.

-Köklü Değişim Ankara Temsilciliği Altındağ Bölgesi’nin Tertiplediği Program

Köklü Değişim Medya’nın organize ettiği "Ekonomik Krize İslami Çözüm Söyleşileri” serisine Ankara Altındağ bölgesinde devam edildi.

Moderatörlüğünü M.Mustafa Onuk'un yaptığı söyleşi programı, Köklü Değişim Medya Genel Koordinatörü Sosyolog Süleyman Uğurlu'nun sunumu ile başladı.

Köklü Değişim Yazarı Ekonomist Hakkı Eren ve İlahiyatçı Abdullah İmamoğlu’nun birer konuşma yaptığı programda bugün yaşanan ve gittikçe şiddetini artıran kapitalizmin eseri ekonomik krizin sebepleri ve köklü çözümüne dair açıklamalarda bulunuldu.

-Köklü Değişim Ankara Temsilciliği Sincan-Etimesgut Bölgesi’nin Tertiplediği Program

Köklü Değişim Medya’nın organize ettiği "Ekonomik Krize İslami Çözüm Söyleşileri” serisine Etimesgut ilçesinde devam edildi.

Söyleşi programımız, Köklü Değişim yazarlarından Yılmaz Çelik’in açılış konuşması ile başladı.

Ardından büyük emeklerle hazırlanan “Ekonomik Krize 10 Maddede İslami Çözüm” çalışmasını Köklü Değişim Yazarı İslam İktisat Uzmanı Muhammed Hanefi Yağmur, misafirlere detaylı olarak anlattı.

Sunumda, Türkiye'nin karşı karşıya olduğu ve giderek daha da derinleşen ekonomik krizin sebeplerine ve köklü çözümüne dair İslami çözümlerimiz ortaya koyuldu.

Daha sonra soru-cevap bölümüne geçildi ve soruları kıymetli yazarlarımız Kurtuluş Sevinç, Köklü Değişim Ankara Temsilcisi Kadir Kaşıkçı, Yılmaz Çelik ve Muhammed Hanefi Yağmur yanıtladı.

Dünyaya egemen olan ve şu anda Türkiye’yi de kasıp kavuran ekonomik krizin en büyük sorumlusunun Kapitalist iktisat nizamı olduğu, ve yagâne çözümünün ise İslam iktisat nizamı olduğu söyleşi programlarımızda 13 asırlık İslam tarihinden verilen örneklerle ortaya koyuldu.

Misafirlerimizden çalışmamıza gelen takdir ve destek, Müslümanların kendi akidelerinden çıkan fıtrata uygun, kalbe güven veren, aklı mutmain eden İslam nizamına ve O'ndan çıkan İslam iktisat nizamına olan teveccühü programlarımızda gözlemlediğimiz ve bizi yürekten bahtiyar eden en önemli gelişme oldu.

Kapitalizmin eseri olan ekonomik krizlerle bir asırdır yaşanan karanlığın İslam nizamı ile aydınlığa kavuştuğu günleri görebilmek en büyük temennimizdir. Kardeşlerimizden aldığımız olumlu mesajlar ve destek enerjimizi ikiye katlarken, Allah Subhanehu ve Teala izin verdiği sürece eğrinin yanına doğru çizgiyi her platformda çekmeye, münkerlerle ifsat edenlere karşı marufu her yerde anlatmaya devam edeceğiz.