ABD Elçiliği’ne Mesaj: “Ey Amerika! Hilafet İle Gazze’ye Gireceğiz”
28 Mayıs 2024

ABD Elçiliği’ne Mesaj: “Ey Amerika! Hilafet İle Gazze’ye Gireceğiz”

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim, önceki gün Refah’ta yerinden edilmiş Müslümanların çadırlarına işgalci “İsrail”in düzenlediği vahşi saldırı sonrası dün akşam Ankara’da ABD Büyükelçiliği önünde toplandı.

Gazze’de 45 Müslümanın barbarca katledilmesi üzerine Müslümanlara çağrıda bulunan Köklü Değişim dün akşam Türkiye çapında 24 noktada meydanlara indi.

Köklü Değişim.ABD Elçiliği’ne Mesaj,“Ey Amerika! Hilafet İle Gazze’ye Gireceğiz”-Yürüyüş-1 jpg.jpg

Köklü Değişim.ABD Elçiliği’ne Mesaj,“Ey Amerika! Hilafet İle Gazze’ye Gireceğiz”-Yürüyüş-2 jpg.jpg

Ankara Çukurambar semtinde bulunan Tuba Altınok Camii'nde kılına akşam namazının ardından hareket eden kortej, tekbirlerle ABD Büyükelçiliğine yürüdü.

Sunuculuğu Mustafa Onuk'un yaptığı ABD Büyükelçiliği önünde gerçekleşen programda İslam Boztepe, gençliğe seslenirken, Araştırmacı Yazar Remzi Özer, liderlerin ümmeti avuttuğunu deşifre eden ve köklü çözümü ortaya koyan basın açıklamasını sundu. İlahiyatçı Yazar Abdullah İmamoğlu ise, “Hilafet Devleti ile Müslümanların ordularının Gazze’ye gireceği” mesajını taşıyan bir konuşma yaptı.
ABD Elçiliği’ne Mesaj,“Ey Amerika! Hilafet İle Gazze’ye Gireceğiz” Mustafa Onuk.jpg

İslam Boztepe: “Bizler Boyun Eğmeyen Rasulullah’ın Ümmetiyiz”

İlk olarak Köklü Değişim Gençlik Kolları adına bir konuşma yapan İslam Boztepe, 7 Ekim’den bu yana 8 ay zarfında yaşananları hatırlatıp gençlere “Gazze’yi gündemden düşürmeyin” çağrısında bulundu. Boztepe, Malazgirt’te Sultan Alparslan’ın, Kudüs’te Selahaddin Eyyubi’yi ve Filistin’i muhafaza edip koruyan Sultan Abdulhamid’in dik ve izzetli duruşunu hatırlatarak “Ey gençler! Bizler asla davasından vazgeçemeyen, boyun eğmeyen Rasulullah’ın ümmetiyiz” ifadesiyle gençliğin başını asla eğilmeyeceğini ifade etti.

ABD-Elçiliği’ne-Mesaj,“Ey-Amerika!-Hilafet-İle-Gazze’ye-Gireceğiz”-İslam-Boztepe.jpg

Remzi Özer: “Ümmeti BM Planlarıyla Avutuyorlar”

Ardından Köklü Değişim yazarlarından ve Siyasi Bakışlar programının siyasi analistlerinden Remzi Özer, İslam beldelerindeki 57 liderin 8 aylık zaman zarfında ne yaptığına dair açıklamalarda bulundu. Gazze’yi ve Filistin topraklarının tümünü gasıp Yahudi varlığının işgalinden kurtarmanın yegâne çözümünün İslam beldelerindeki orduların harekete geçirilmesi olduğunu ve bunu da yalnızca İkinci Raşidi Hilafet Devleti’nin yapabileceğinin altını çizdi. Ancak günümüz yöneticilerinin Müslümanları, çözümsüzlüğün adresi Birleşmiş Milletler’in planları ve Uluslararası Adalet Divanı’nda süren dava ile avuttuklarını beyan etti.

ABD Elçiliği’ne Mesaj,“Ey Amerika! Hilafet İle Gazze’ye Gireceğiz” Remzi Özer.jpg

Özer konuşmasının sonunda Gazze’de ve diğer mazlum beldelerde Müslümanları katleden kafirlere, zalimlere ve ordularını hareket ettirmeyen ve katliamları kınayarak izleyen İslam beldelerindeki yöneticilere, “Rasûlüm! Sakın, Allah’ı zâlimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Allah onları cezalandırmayı, dehşetten gözlerin dışarı fırlayacağı bir güne ertelemektedir.” (İbrahim 42) ayetiyle seslendi.

Abdullah İmamoğlu: “Hilafet İle Gazze’ye Gireceğiz”

Son olarak söz alan Köklü Değişim yazarlarından İlahiyatçı Abdullah İmamoğlu, şeri hükümler çerçevesinde ümmete, alimlere ve liderlerin üzerine düşen görevleri hatırlattı.

ABD Elçiliği’ne Mesaj,“Ey Amerika! Hilafet İle Gazze’ye Gireceğiz” Abdullah İmamoğlu.jpg

Bugün Gazze’de gerçekleşen vahşeti Kur’an-ı Kerim’deki Ashab-ı Uhdud kıssasına benzeten İmamoğlu, inananların bir çukur kazdırılarak yakılırken zamanın zalimlerinin izlediği gibi bugün de Gazze’de Müslümanların işgalci Yahudi varlığı tarafından bombalarla yakılmasına ve katledilmesine rağmen emrinde ordular olan 57 İslam beldesi liderinin izlediğini ifade etti.

İmamoğlu, 8 aydır Gazze’de yaklaşık 50 bin Müslümanın katledildiği mübarek Aksa topraklarında Müslümanların yardım çağrılarına kör ve sağır kesilen yöneticileri, Size ne oluyor da, Allah yolunda ve "Ey Rabb'imiz! Halkı zalim olan şu kasabadan bizi çıkar; bize kendi katından bir veli (koruyucu, sahip) gönder, bize kendi katından bir yardımcı gönder" diyen zayıf düşürülmüş erkekler, kadınlar ve çocuklar uğrunda savaşmıyorsunuz? (Nisa 75) ayetiyle uyardı.

ABD Büyükelçiliği binasını işaret eden İmamoğlu “Ey Amerika! O gün geldiğinde, sizinle bugün masaya oturan Müslümanların kanlarını reel politiğe kurban eden yöneticiler olmayacak. O gün kardeşlerimize uzanan elleri kıracak Raşid Halifeler olacak.” diyerek İslam beldelerini işgal eden ve Gazze’de katliama destek veren Amerika’yı mesaj gönderdi.

İmamoğlu, son olarak “Allah Azze ve Celle’nin takdir ettiği o saat geldiğinde, Raşidi Hilafet Devletimiz olduğunda, gasıp Yahudi varlığının işgal ettiği topaklar necasetinden akupak olacak. Alllahuekber nidalarıyla Gazze’ye gireceğiz. Ordularla oraya varacağız ve sizi yeryüzü haritasından silip atacağız” ifadeleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Köklü-Değişim,ABD-Büyükelçiliği'ne-Mesaj,Hialfet-iLE-Gazze'ye-Gireceğiz.jpg

Meydanda sık sık tekbirler getirildi ve “Ordular Aksa’ya”, “Tek Ümmet, Tek Devlet, Tek Çözüm Hilafet” sloganları atıldı.

Köklü Değişim.ABD Elçiliği’ne Mesaj,“Ey Amerika! Hilafet İle Gazze’ye Gireceğiz”-Genel-11 jpg.jpg

Meydanda toplanan Müslümanların coşkulu bir şekilde aminlerle icabet ettiği Abdullah İmamoğlu’nun duasının ardından Köklü Değişim Gençlik Kolları’nın hazırladığı koreografide, “Gazze İhanetin Enkazı Altında! Susma! Unutma!” mesajı verildi.

ABD Elçiliği’ne Mesaj,“Ey Amerika! Hilafet İle Gazze’ye Gireceğiz” Gençlik Kolları.jpg

Köklü Değişim.ABD Elçiliği’ne Mesaj,“Ey Amerika! Hilafet İle Gazze’ye Gireceğiz”-Genel-10 jpg.jpg

ABD Elçiliği’ne Mesaj,“Ey Amerika! Hilafet İle Gazze’ye Gireceğiz” Genel-4.jpg