loader
21 ŞEHİRDE FİLİSTİN İÇİN “ORDULAR AKSA’YA” DEDİK

21 ŞEHİRDE FİLİSTİN İÇİN “ORDULAR AKSA’YA” DEDİK

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Medya organizasyonu kapsamında Türkiye’nin dört bir yanında Cuma namazı çıkışı gasıp Yahudi varlığının Filistin topraklarında gerçekleştirdiği katliamda şehit olan kardeşlerimiz için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Terör varlığı kafir İsrail’in katliamlarına sessiz kalmayan binlerce Müslüman taşıdıkları tevhid bayrakları ve pankartlar eşliğinde Filistin’e dua edip destek mesajları verdiler.

Okunan basın açıklamasında “neredeyse bir asırdır azgın işgalcilerin necis postallarıyla İsra ve Mirac topraklarının kirletildiği”, “gasıp Yahudi varlığı ‘İsrail’in bu Ramazan ayında da Müslümanlara her türlü zulmü reva gördüğü” ve “İslâm beldelerinin yöneticilerinin sessizliğinden cesaret alan gasıp Yahudi varlığının çoluk-çocuk, yaşlı-genç demeden Müslümanları katlettiği, üzerlerine bomba yağdırdığı” ifade edildi.

Yapılan dualar da ise özelde Filistin genelde tüm İslam beldelerinde zulüm gören Müslümanlar için Allah’tan yardım istendi. Kınamaktan ve Müslümanların meselelerini BM’ye havale etmekten başka bir işe yaramayan yöneticiler Allah’a şikayet edildi.

Dua esnasında sık sık tekbirler getirildi ve “#OrdularAksaya” çağrıları yapıldı.

İslam ümmetinin dünyanın dört bir yanında çektiği sıkıntı ve yaşadığı katliamların da anıldığı dua metninde Allahu Teâlâ’dan, bu mazlum ümmete; Hz. Ömer gibi Selahaddin Eyyubi gibi salih liderler nasip etmesi, Müslümanları birleştirecek ve koruyacak olan Râşidî Hilâfet’i ikram etmesi için niyazda bulunuldu. 

Ayrıca aynı günün akşam saatlerinde Twitter'da başlatılan #OrdularAksaya başlıklı hashtag çalışması müslümanların desteği ile kısa sürede gündemin üst sıralarına yerleşti. Rabbimizden yaptığımız amelleri kabul buyurmasını, başta Filistin olmak üzere tüm İslam beldelerinin kurtuluşuna vesile olmasını niyaz ediyoruz.

Basın açıklaması ve duaya ile ilgili görseller:

 

İstanbul Fatih Camii

Ankara Hacıbayram-ı Veli Camii

Bursa Ulu Camii

Adana Merkez Sabancı Camii

Adıyaman Yeni Pınar Camii

Aksaray Ulu Camii

Antalya Kepez Aydoğdu Camii

Aydın Kent Meydanı

Diyarbakır Ulu Camii

Ergani Hacılar Camii

İzmir Konak Meydanı

Kahramanmaraş Ulu Camii

Hatay Sanayi Camii

Karaman Aktekke Camii

Konya Şerafettin Camii

Mersin Ulu Camii

Gaziantep Ulu Camii

Siverek İbrahim Baba Camii

Tatvan İbadullah Camii

Şanlıurfa Dergah Camii

Van Hz. Ömer Camii

Yalova Merkez Camii

---------

#OrdularAksaya