20 Mayıs 2023

Dava Adamı İsmail Al-Wahwah'a Rahmet Diliyoruz...

Köklü Değişim Medya - Genel Videolar

Hizb-ut Tahrir’in önemli simalarından dava adamı İsmail Al-Wahwah (Ebu Enes), vefat etti.

Ebu Enes, 18 Mayıs 2023 Perşembe günü sabaha karşı uzun süren hastalıkla mücadelesine sabrettikten ve ömrünü Allah'a itaatle geçirdikten sonra ruhunu alemlerin Rabbi olan Allah Subhanehu ve Teala’ya teslim etti.

1970'lerin sonlarında Hizb ut-Tahrir'e katılan Ebu Enes, o günden sonra birçok ülkede yorulmadan çalıştı, birçok kez rejimlerin baskı ve zorbalığına maruz kaldı. Filistin, Ürdün, Yemen, Almanya, Danimarka ve Avusturalya'da ikamet etti ve zalimin zulmünden korkmadan İslam’a davet çalışmalarını yürüttü.

Ümmet-i Muhammed'in (sav) sömürgeci Batı’nın işgalinden kurtuluşu ve Peygamberlik metodu üzere ikinci Raşidî Hilafet’in yeniden kurulması için ömrünü harcayan dava adamı İsmail Al-Wahwah, iş birlikçi rejimler tarafından hapse atıldı, tehdit ve fiziksel işkencelere maruz kalmasına rağmen yolundan geri adım atmadı.

İsmail Al-Wahwah, son olarak 25 Temmuz 2018 Çarşamba günü eşiyle birlikte Avustralya’dan, Ürdün’e yolculuk ederken, uçak Amman Havalimanı’na iner inmez Ürdün istihbaratına bağlı birimler tarafından gözaltına alınmış ve tutuklanmıştı. Ürdün rejimi tarafından hukuksuz bir şekilde yaklaşık 9 ay cezaevinde esir edilmişti.

Hakkı cesaretle haykıran Ürdünlü mühendis İsmail Al-Wahwah, 2016’da Ankara’da düzenlenen Hilafet Konferansı’nda Hizb-ut Tahrir Avustralya’yı temsilen bir konuşma yapmıştı. Ürdün asıllı İsmail Al-Wahwah, Ürdün Mühendisler Birliği Üyesi ve yıllardır Avustralya’da mühendislik mesleğini de icra ediyordu.

Merhuma Allah'tan rahmet ailesine ve tüm dava taşıyıcılarına sabır dilerken, Allahu Teala’dan onu geniş rahmetiyle kuşatmasını, razı olduğu kullar zümresine ilhak etmesini niyaz ediyoruz.

“Şüphesiz biz Allah’a aidiz ve yine ona döneceğiz”