Necmettin Çalışkan "Kaç kişinin daha ölmesini bekliyorsunuz?"
08 Kasım 2023

Necmettin Çalışkan "Kaç kişinin daha ölmesini bekliyorsunuz?"

Köklü Değişim Gazze mesajları necmettin çalışkan saadet milletvekili.jpg

"Her sabah uyandığımızda yeni bir umutla ayağa kalkıyoruz, acaba diyoruz bugün Filistin’de yaşanan soykırıma katliama karşı en küçük bir adım atılır mı?

Burada bizim iktidardan beklediğimiz, ne savaş gemisi göndermesi ne de savaş uçakları göndermesi. Beklediğimiz tek şey; desteğin kesilmesi. Ama maalesef ki hiçbir somut adım yok.

Bugün iktidar sahiplerine şunu sormaktan daha doğal bir şey yoktur. Acaba neyi bekliyorsunuz? Savaşın bitmesini mi, bitince masada mı yer alacaksınız? Kaç kişinin daha ölmesini bekliyorsunuz? Üçüncü dünya savaşının çıkmasını mı bekliyorsunuz? Hedef olan Türkiye’nin içine ateş düşmesini mi bekliyorsunuz?

Onlarca AKP milletvekili Gazze’ye üzüldüğünü söyledi. İnanıyoruz. Ama şunu da hatırlatmadan geçemeyeceğim. Bugün Gazze’yi bombalayan pilotlar Konya’da eğitildi. O uçakların yakıtı İskenderun’dan gidiyor. O katil askerlerin besini Alanya’dan gidiyor. O askerlerin suyu Manavgat’tan gidiyor. Her türlü alışveriş gemilerle devam ediyor. Zaten 20 milyar dolara çıkmış olan ticaret hacmimizde de birinci sırada demir çelik mamullerinin yer alması manidar. Söylemeye dilim varmıyor ama belki de o askerlerin elindeki silahlar bile bir şekilde desteğinizle gidiyor.

“Ukrayna’ya İHA gönderirken, Azerbaycan’a SİHA gönderirken Gazze’ye dua göndermekle mi yetineceksiniz? Desteği kesin yeter. Bugünden sonra yapılacak sadece insani yardım, gıda yardımı da asla yeterli değildir. Gıda yardımı yapmak demek aç ölmeyin demektir. Size düşen desteği kesmek, samimi adım atmaktır.”

Necmettin ÇALIŞKAN / Saadet Partisi Hatay Milletvekili

#OrdularAksaya