loader
ERDOĞAN’DAN SEÇİM MESAJI: “DEMOKRASİMİZ KAZANMIŞTIR”

ERDOĞAN’DAN SEÇİM MESAJI: “DEMOKRASİMİZ KAZANMIŞTIR”

Köklü Değişim Medya

AK Parti gazetelere Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 23 Haziran İstanbul seçimi mesajının yer aldığı bir ilan verdi. İlanda Erdoğan, demokrasinin kazandığını vurgularken, “birlik ve beraberlik içinde 2023 hedeflerine yürüyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul seçimleriyle ilgili "Milli irade bir kez daha tecelli etmiş, sağlam temellere oturan demokrasimiz yine kazanmıştır" dedi.

İstanbul Seçim Sonuçları

AK Parti gazetelere verdiği ilanla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajı paylaşıldı.

Erdoğan'ın 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini konu alan mesajı şu şekilde:

"Aziz İstanbullular yol ve dava arkadaşlarım;

Bizim AK Parti olarak temel prensibimiz hakka hizmet eder gibi hiçbir ayrım yapmadan, insanımıza hizmet etmek, gönülden gönüle köprüler kurarak gönülleri kazanmayı bilmek olmuştur. İşte bu yüzden halkımıza hizmetle şereflendiğimiz günden bugüne asla yılmadan ve asla yorulmadan hep daha iyiye ve daha güzele ulaşmanın gayreti içinde olduk. Asla yorulmadan hep daha iyiye ve daha güzele ulaşmanın gayreti içinde olduk. Milletimize zulmedenlerin, onu küçük görenlerin, milli iradeyi yok sayanların karşısında dimdik durduk.”

“Seçim Hesap Verdiğimiz Bir imtihandır”

23 Haziran’da alınan yenilgi ile ilgili özeleştiride bulunup seçimin millete hesap verildiği bir imtihan olduğunu belirten Erdoğan mesajına şöyle devam etti:

“Şükürler olsun ki aziz milletimiz bize olan güvenini ve takdirini hiç esirgemedi. Bizim için her seçim, aziz milletimize hesap verdiğimiz bir imtihandır ve milletimizin iradesi her zaman, herşeyin üstündedir.

23 Haziran Pazar günü yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçim sonuçlarının öncelikle İstanbulumuz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Milli irade bir kez daha tecelli etmiş, sağlam temellere oturan demokrasimiz yine kazanmıştır.”

"Cumhur İttifakı İle 2023’e Yürüyeceğiz”

Cumhur ittifakı ile 2023’e yürüneceğini ifade Erdoğan MHP ile ortaklığın devam ettiği mesajını da vermiş oldu.

“AK Parti olarak bundan önce olduğu gibi önümüzdeki süreçte de demokrasiden hukukun üstünlüğünden, ülkemizin barış, refah ve istikrarından taviz vermeden cumhur ittifakının ilkeleri çerçevesinde, birlik ve beraberlik içinde 2023 hedeflerimize yürüyeceğiz. Bugün yeni bir dönemin eşiğindeyiz. Birlikte yürünecek daha çok yolumuz, bu eşsiz vatanı ve aziz İstanbul'u taşıyacak daha çok hedefimiz var.”

Bahçeli'ye Teşekkür

Seçimde ittifak ettiği Bahçeli ve emeğe geçenlere teşekkür eden Erdoğan mesajını şöyle sonlandırdı:

Bu vesileyle seçim çalışmaları sırasında bizden desteğini esirgemeyen Milliyetçi Harekat Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ve MHP'li kardeşlerimize, milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, AK Parti teşkilatlarına, sahada seçim çalışmalarımıza emeğiyle katkı sunan tüm kardeşlerimize, Anadolu’nun dört bir yanından tatilini yarım bırakarak oy kullanmak için gelen ve oy kullanarak vatandaşlık görevini yerine getiren tüm İstanbul seçmenine en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Dün olduğu gibi yarın da milli iradenin yanında ve milli iradenin emrinde olacağız."

SON HABERLER