loader
AKTAY: “KAŞIKÇI’NIN CESEDİNİ ERİTMİŞLER”

AKTAY: “KAŞIKÇI’NIN CESEDİNİ ERİTMİŞLER”

Köklü Değişim Medya

AK Parti Genel Başkan Danışmanı Yasin Aktay: "Kaşıkçı’nın cesedinin parçalandığı bilgisi bizde vardı. Fakat şu anda görüyoruz ki parçalamakla da kalmamış, cesedi eriterek yok etmişler."

Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi ile ilgili sürdürülen soruşturmayı değerlendiren Yasin Aktay, "Bizdeki son bilgilere göre cesedi parçalamalarının sebebi daha kolay eritmek. Cesetten eser bırakmamak amaçlanmış" dedi.

Cesedin bulunamaması hakkında konuşan Aktay basınla şu bilgileri paylaştı:

Kaşıkçı'nın cesedinin parçalandığı bilgisi bizde vardı. Fakat şu anda görüyoruz ki parçalamakla da kalmamış, cesedi eriterek yok etmişler. Bizdeki son bilgilere göre cesedi parçalamalarının sebebi de daha kolay eritmek. Cesetten eser bırakmamak amaçlanmış. Savcılığın ifadesinden de bu anlaşılıyor. Verebilecekleri makul bir cevapları yok. Katillik, masum bir insanı katletmek ayrı bir suç, cesede yapılan muamele ve boyutları ayrı bir suç ve utanç. Mevcut kamera sistemlerinin bizi götürdüğü her yere gidildi, ceset bulunamadı. Ortada deliller var. Cemal Kaşıkçı başına gelecekleri tahmin etseydi başkonsolosluk kapısından içeri girer miydi?”

SON HABERLER