loader
YEMEN’DE ASKERİ ÜSSE HAVA SALDIRISI!

YEMEN’DE ASKERİ ÜSSE HAVA SALDIRISI!

Köklü Değişim Medya

Yemen'in Lahic kentinde insansız hava aracıyla düzenlenen saldırıda El-Aned Askeri Üssü'ndeki geçit töreni hedef alındı. Saldırıda aralarında üst düzey askeri yetkililerin de olduğu çok sayıda ölü ve yaralı var.

Yemen'in güneyinde yer alan Lahic kentinde eğitim yılının başlaması münasebetiyle düzenlenen tören sırasında insansız hava aracıyla bombalı saldırı düzenlendi.

Bir ordu görevlisinin aktardığına göre, zayiatlar mevcut fakat boyutu henüz belli değil. Askeri yetkiliye göre, Genelkurmay başkanı General Abdallah al Nakhi, yardımcısı Saleh Zendani ve Eyalet valisi Ahmed Abdallah Turki askeri geçit töreninde hazır bulunuyordu.

Al Arabiya televizyonu 6 kişinin öldüğünü en az 20 kişinin de yaralandığını açıkladı. Ayrıca yaralılar arasında Genelkurmay Başkanı Abdullah Salim Ali Al Nakhai, Genelkurmay Başkan Vekili Zindani, İstihbarat Daire Başkanı Mohammad Saleh Tamah’ın da bulunduğu öğrenildi.

Amerikan haber ajansı Associated Press (AP), askeri üste vurulan askerlerin Suudi Arabistan destekli koalisyona ait olduğunu duyurdu.

SON HABERLER