loader
YAKTILAR YIKTILAR, SAPIK YERLİ ÇIKTI

YAKTILAR YIKTILAR, SAPIK YERLİ ÇIKTI

Köklü Değişim Medya

Adana’da 11 yaşındaki bir erkek çocuğunu yabancı uyruklu bir şahsın taciz ettiği iddiasıyla halk provake edildi. Galeyana gelen halk, Suriyelilere ait ev ve işyerlerini yakmak istedi. Polis kalabalığı biber gazıyla dağıtırken, Valilik sapığın yerli olduğunu açıkladı. Daha önce de İstanbul’da Suriyelilere karşı gerçekleştiren provakasyon, bu seferde Adana’da devreye sokuldu.

 Adana’da 11 yaşındaki bir erkek çocuğunu taciz ettiği iddia edilen şahsın evi yüzlerce kişi tarafından yakılmak istendi.

Olay, Seyhan ilçesi Dumlupınar Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, ismi öğrenilemeyen bir kişi, 11 yaşındaki erkek çocuğuna taciz etti.

Daha sonra çevredeki vatandaşlar tacizi görünce şahıs kaçtı. Bunun üzerine mahalleli taciz ettiği iddia edilen şahsın evinin önünde toplandı. Kalabalık grup ‘İdam istiyoruz’ sloganı atarak evi taşladı ve yakmaya çalıştı. Bölgeye çevik kuvvet, özel harekat ve asayiş ekipleri sevk edildi.

Özel Harekat polisleri çevrede yoğun güvenlik önlemi alırken, öfkeli kalabalığı biber gazı kullanarak dağıttı.

Polis ekipleri olayı gerçekleştirip, kaçan şahsı yakalamak için çalışma başlattı.

Adana Valiliğinde Açıklama

Adana Valiliğinden 11 yaşındaki erkek çocuğuna cinsel istismar olayı ile ilgili açıklama yapıldı.

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İlimizde meydana gelen ve bazı basın yayın organlarına yansıyan cinsel istismar olayı ile ilgili Valiliğimizce aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. 19.09.2019 günü saat 19.00 sıralarında Emniyet Birimimize gelen bir ihbarda 11 yaşlarında bir erkek çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen yaklaşık 20 yaşlarında ve düzgün Türkçe konuşan ve vatandaşımız olduğu değerlendirilen bir şahısla ilgili adli ve idari tahkikata başlanmış olup, vatandaşlarımızın kamu düzeninin devamı açısından Emniyet Birimlerimize yardımcı olmaları ve gerekli sağduyu göstermeleri önemle rica olunur."

SON HABERLER