loader
TBMM’DE DHKP-C’Lİ İKİ KİŞİ YAKALANDI

TBMM’DE DHKP-C’Lİ İKİ KİŞİ YAKALANDI

Köklü Değişim Medya

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde terör eylemi gerçekleştirmek isteyen iki kişi güvenlik güçlerinin dikkati sayesinde engellendi. Terör örgütü DHKP-C ile ilişkileri bulunan iki kişi güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı.

Siyasi partilerin grup toplantılarının olduğu saatlerde Meclis kapısına gelen biri kadın iki kişi, CHP İstanbul Milletvkeli Mahmut Tanal ile randevularının olduğunu söyleyerek Meclis'e giriş yapmak istedi.

Meclis'in kuralları gereği görevliler Tanal'ı arayarak bilgi verdi. Güvenlik kaynaklarına göre, Tanal söz konusu iki kişinin içeri alınmasını istedi. Ancak buna rağmen iki kişinin hal ve tavırlarından şüphelenen polisler şüphelilere yönelik kimlik kontrolü gerçekleştirdi. Yapılan kontrolde kadın şüphelinin araması olduğu tespit edildi.

Bunun üzerine güvenlik güçleri iki kişiyi gözaltına almak istedi. Ancak şüpheliler yanlarında getirdikleri kesici aletler ile banko görevlilerini rehin alarak gözaltı işlemine direnmeye çalıştı. Takviye ekiplerin gelmesinin ardından şüpheliler kısa sürede gözaltına alındı.

Şüphelilerin üst ve çantalarında yapılan aramada içinden kablolar çıkan bantla sarılmış siyah bir kutu ile kesici alet ve bir tablet bilgisayar ele geçirildi.

Bomba imha ekipleri tarafından incelenen kutunun boş olduğunu tespit edildi.

Mulla Zincir ve Eylem Yücel isimli şüphelilerin, terör örgütü DHKP-C üyesi olmak ve örgüt propagandası yapmaktan suç kayıtlarının olduğunu belirlendi.

İfade işlemleri devam ederken olayla ilgili soruşturma geniş çaplı olarak sürdürülüyor.

Fahrettin Altun: “Bağlantıları Ortaya Çıkarılacak”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun Meclis'e yapılan terör saldırısı girişimini değerlendirdi. Altun, "Milletimizin huzuruna yönelik bu terör eyleminin iç ve dış tüm bağlantıları ortaya çıkarılacak ve hesap sorulacaktır" açıklamasında bulundu.

Altun’un açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"DHKP-C’li iki teröristin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerçekleştirmeye çalıştığı terör eylemi doğrudan millet iradesini hedef alan bir saldırı girişimidir.

Milletimizin huzuruna yönelik bu terör eyleminin iç ve dış tüm bağlantıları ortaya çıkarılacak ve hesap sorulacaktır.

Şer odaklarınca planlandığı anlaşılan bu terör saldırısını püskürten güvenlik güçlerimizi can-ı gönülden tebrik ediyorum. Türkiye hiçbir terör örgütüne geçit vermeyecek ve teslim olmayacaktır. Gazi Meclisimize ve milletimize geçmiş olsun.

Bu vesileyle 31 Mart 2015 tarihinde DHKP-C’li teröristlerce şehit edilen Cumhuriyet savcımız Mehmet Selim Kiraz’ı bir kez daha saygıyla ve minnetle yad ediyorum.

Mekanı cennet olsun."

SON HABERLER