loader
SURİYELİ KIZ ÇOCUĞUNA OKULDA CİNSEL TACİZ

SURİYELİ KIZ ÇOCUĞUNA OKULDA CİNSEL TACİZ

Köklü Değişim Medya

İstanbul'un Esenyurt ilçesindeki bir ilkokulda 4'üncü sınıfa giden Suriyeli kız çocuğu cinsel tacize uğradı. 12 yaşındaki S.H. isimli kız çocuğunu taciz eden sözleşmeli memur tutuklandı. Yaşanan bu çirkin olay, okullarda bile çocukların emniyette olmadığı ortaya koydu.  

Bazı öğrencilere kendisini müdür yardımcısı olarak tanıtan sözleşmeli memur İsmail S.’nin,  çocuğun babasının ailesi ile birlikte yaşamadığını öğrenerek hedef seçtiği ifade ediliyor. 

7 Şubat Cuma günü gerçekleşen olay anne R. D'nin çocuğunun şikâyeti üzerine Esenyurt Çocuk Büro Amirliği'ne gitmesiyle ortaya çıktı. 12 yaşındaki çocuğunun ifade tutanağında iğrenç taciz olayının detayları yer aldı. İfade tutanağında S.H. olayın başlangıcını şöyle anlattı:

"Sabah 5. derse girmeden önce bahçede okulun giriş kapısındaydım. Öğretmen İsmail hocam beni gördü ve yanına çağırdı. Bana gel ben sana kitap vereceğim dedi, bütün Suriyelilere verilecek ancak ilk sana vereceğim dedi. Ben korktum biraz. Birlikte alt kata indik. Gittiğimiz yer çok az ışıklıydı ve kitaplar ile inşaat malzemeleri vardı. Depo gibi bir yerdi. İsmail hocanın soyadını bilmiyorum ancak okulun müdür yardımcısı olduğunu biliyorum. Temizlikçi bir abla vardı bizi gördü. Sonra abla oradan gitti. Hoca gittiğini gözüyle kontrol etti. Depoya girdikten sonra kapıyı kapattı, sonra kitap istiyor musun dedi. Ben hayır istemiyorum dedim. Ben hayır istemiyorum dedim"

Esed rejiminin zulmünden kurtulmak için Türkiye’ye sığınan ve Şam'ın kırsalındaki Dera semtinden çocuklarıyla göç eden ve ülkesinde inşaat mühendisliği bölümünü bitiren R. D. eşinden ayrı yaşıyor. Anne D., tacizci İsmail S.'nin kızına ailesiyle ilgili sorular sorduğunu, kızının babasının evde olmadığını söylemesi üzerine tacize karar verdiğini öne sürdü. Çocuğun babası Suriye'de ailesinden ayrı yaşıyor. Anne R. D., doktor muayenesinde çocuğunun cinsel tacize maruz kaldığını söyledi.

Öğretmeni Çocuğu Dinlememiş

Suriyeli öğrenci tacizin ardından yaşananları ifadesinde şöyle anlattı:

"Odada 10 dakika kadar kaldık. Sonra 5 lira verdi zorla. Ben de dışarıya çıktım. Parayı çöpe attım. Ben bunu N. isimli öğretmenime anlatmaya çalıştım ancak bana şu an müsait değilim sonra anlat dedi. Ben sınıfta çok ağladım. Sonra olanları anneme anlattım. Annem beni özel doktora götürdü"

SON HABERLER