loader
PAMUK FABRİKASINDAKİ YANGIN İKİNCİ GÜNÜNDE

PAMUK FABRİKASINDAKİ YANGIN İKİNCİ GÜNÜNDE

Köklü Değişim Medya

Adana'da dün gece pamuk ve yağ fabrikasının deposundaki pamuk balyalarında başlayan yangın, ikinci gününde de halen sürüyor.

Merkez Yüreğir ilçesi Havutlu Mahallesi Karataş yolunda bulunan pamuk ve yağ fabrikasının deposunda dün gece başlayan yangın, 28'inci saatinde halen söndürülemedi. Dün gece, depodaki pamuk balyalarından yoğun duman yükseldiğini gören çalışanlar, durumu itfaiyeye bildirdi. Olay yerine sevk edilen ekipler, yaklaşık 6 metre yüksekliğindeki pamuk balyalarına tanker, arazöz ve iş makineleriyle müdahale etti.

Büyük ölçüde kontrol altına alınan yangın, sabah saatlerinde rüzgarlı hava nedeniyle büyüdü. Gün boyunca devam eden söndürme çalışmalarına, ilçe belediyeleri de gönderdikleri su tankerleriyle destek verdi. Yüzlerce tonluk pamuk balyalarını saran alevlerin, fabrikanın diğer kısımlarına ve Karataş Yolu'na sirayet etmemesi için bölgeyi araçlarla çembere alan ekipler, çalışmalarını sürdürüyor.

Yangın nedeniyle Adana-Karataş yolu ulaşıma kapandı.

Yangının ikinci güründe de bölgeye tankerlerle sürekli su takviyesi yapılmaya devam edildi. Kontrol altındaki yangının birkaç gün daha sürebileceği düşünülüyor.

SON HABERLER