loader
NİJERYA’DA TÜRKİYE BANDIRALI GEMİYE SALDIRI

NİJERYA’DA TÜRKİYE BANDIRALI GEMİYE SALDIRI

Köklü Değişim Medya

Nijerya açıklarında silahlı kişiler, 18 Türkiye vatandaşının bulunduğu bir gemiye saldırarak 10 gemiciyi kaçırdı. Dışişleri Bakanlığı, Nijerya ve Gana makamları nezdinde girişimde bulunulduğunu açıkladı.

Türkiye bandıralı Paksoy-I kargo gemisine dün akşam saatlerinde silahlı kişilerce düzenlenen saldırıda mürettebattan 10 kişi kaçırıldı.

Gemide 18 Türk vatandaşının bulunduğu bildirildi. Kaçırılan Türk gemicilerin kimlikleriyle ilgili henüz bilgi paylaşılmadı.

Paksoy 1 isimli gemi 114 metre uzunluğunda 17 metre genişliğinde. Gana Deniz Kuvvetleri mürettebatın serbest bırakılması için korsanlarla iletişim kurmaya çalışıyor.

Firma Yöneticisi: Çalışmalar Sürüyor, Fidye Talebi Yok

Gemicilik firmasının yöneticilerinden Sefa Paksoy, olay sırasında yaralanma ve can kaybı yaşanmadığını, personelin serbest bırakılması için çalışmaların sürdüğünü belirtti. Firmaya bir fidye talebi ulaşmış değil.

Dışişleri: Nijerya Ve Gana İle Temasa Geçildi

Dışişleri Bakanlığı, Nijerya ve Gana makamları nezdinde girişimde bulunulduğunu açıkladı.

Bakanlık açıklamasında şunlar kaydedildi:

"Douala Limanından (Kamerun) Abidjan'a (Fildişi Sahili) gitmekte olan Türk bandıralı bir kargo gemisi 13 Temmuz akşamı Nijerya açıklarında korsan saldırısına uğramıştır. Saldırı sonucu, Türk vatandaşı olan gemi mürettebatının bir bölümü korsanlar tarafından kaçırılmıştır. Korsanların terk ettikleri gemi Tema Limanına (Gana) çekilmiş olup, kaçırılan vatandaşlarımızın serbest bırakılmalarını teminen Nijerya ve Gana makamları nezdinde gerekli girişimlerde bulunulmaktadır."

 

 

SON HABERLER