loader
MART’TA KADEMELİ NORMALLEŞMEYE GEÇİLECEK

MART’TA KADEMELİ NORMALLEŞMEYE GEÇİLECEK

Köklü Değişim Medya

Koronavirüs pandemisiyle mücadele kapsamında Kasım ayında tedbirleri genişleten ve kısıtlamaları artıran Türkiye, Mart ayı itibariyle kademeli olarak normalleşmeye başlayacak.

Dünkü kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, başta vaka ve aşılama sayıları olmak üzere çeşitli kriterler dikkate alınarak hafta sonu sokağa çıkma yasağının da kaldırılacağını komuoyuna duyurdu.

Erdoğan şöyle konuştu:

İllerimizi Sağlık Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre 4 gruba ayırarak Mart ayı başı itibarıyla kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz. İllerimizi vaka ve aşı oranları gibi kriterlere göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak sınıflandıracağız. Normalleşme takvimini buna göre sürdüreceğiz. Salgın tedbirleriyle sebebiyle işine ara vermek zorunda kalan restoran, kafe, kıraathane vb. esnaflarımızı rahatlatacak yol haritası önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.

Öğrencilerin okul durumu da vaka sayısına göre belirlenecek. Hafta sonu uygulamasından başlayarak sokağa çıkma sınırlamasını da illerimizdeki vaka, aşılama ve diğer ilgili kriterlere göre aşamalı şekilde kaldırıyoruz. Önemli olan vaka sayımızın tüm illerimizde sürekli azalmasıdır

SON HABERLER