loader
MANİSA’DA 5.5 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

MANİSA’DA 5.5 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

Köklü Değişim Medya

Manisa Saruhanlı'da 5.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem İzmir, Aydın ve Muğla'da hissedilirken, henüz can kaybı rapor edilmedi.

AFAD’ın verdiği bilgilere göre saat 10.21'de merkez üssü Manisa Saruhanlı olan 5.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Merkez üssü Manisa olan deprem İzmir, Aydın ve Muğla gibi çevre illerde de hissedildi.

“Hasar İhbarı Gelmedi”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Manisa Saruhanlı'daki depremde şu ana kadar herhangi bir hasar tespiti ve ihbarı gelmemiştir, kırsal tarama devam etmektedir" bilgisini paylaştı.

Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Merkez üssü Manisa Saruhanlı, büyüklüğü 5.5 olan depremde Saruhanlı merkezde yapılan taramalarda şu ana kadar herhangi bir hasar tespiti ve ihbarı gelmemiştir. Kırsal taramalar devam etmektedir. Manisa Valiliğimiz ve AFAD kamuoyunu bilgilendirmeye devam edecektir" açıklamasını yaptı.

Manisa Valisi Açıklama Yaptı

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Saruhanlı ilçesinde meydana gelen 5,5 büyüklüğündeki depremin Kumkuyucak Mahallesi merkezli olduğunu ve valiliğe intikal eden herhangi bir hasar ihbarının olmadığını bildirdi.

Karadeniz, yaptığı açıklamada, depremin merkezinin Saruhanlı ilçesine bağlı Kumkuyucak Mahallesi olduğunu belirtti.

Yaşar Karadeniz, "Valiliğimize intikal eden herhangi bir hasar ihbarı yok. Dış mahallelerde de araştırmalarımız devam ediyor. Şu anda hasar olup olmadığına yönelik araştırmalarımız sürüyor. Elbette ki ilk etapta eğer herhangi bir hasar varsa hemen ona göre bizim afet planlarımıza uygun şekilde harekete geçilecek." diye konuştu.

Akhisar Belediye Başkanı'ndan Açıklama

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, ''İlk tespitlere göre yıkım gözükmüyor'' açıklamasında  bulundu. Ancak ulaşamadıkları yerlerinde olduğunu söyledi.

SON HABERLER