loader
İSVİÇRE’DE DEMOKRASİ, EŞCİNSEL SAPKINLARIN EVLİLİĞİNE ONAY VERDİ

İSVİÇRE’DE DEMOKRASİ, EŞCİNSEL SAPKINLARIN EVLİLİĞİNE ONAY VERDİ

Köklü Değişim Medya

İsviçre'de eşcinsel sapkınlara evlenme hakkı tanıyan yasal düzenleme için yapılan referandumda seçmenlerin yüzde 64.1'i "evet" oyu kullandı. Yaradılışa zıt ve tüm semavi dinlerde sapkınlık olarak tanımlanıp, uzak durulması yönünde sakındırılan eşcinselliği, batıl nizam demokrasi özgürlük olarak niteleyip yaygınlaşmasına ve alenen görünmesine izin veriyor.

Nüfusu 8,6 milyon olan İsviçre'de yaklaşık 5,5 milyon kayıtlı seçmenin 3 milyona yakını referandum için sandık başına gitti.

Ulusal referandumdan alınan sonuçlara göre eşcinsellerin evlenmesine ve evlat edinmelerine izin verilmesi için seçmenlerin yüzde 64.1'i "evet", yüzde 35.9'usı ise "hayır" oyu kullandı.

Böylelikle eşcinsellerin evlenmeleri ve kendileriyle akraba olmayan çocukları evlat edinmelerine ilişkin düzenleme kabul edildi.

Eşcinsel evlilikler konusunda İsviçre, dünyada yasanın geçtiği 30'uncu ülke oldu.

İsviçre haber ajansı SDA-ATS'ye konuşan "evet" kampanyası direktörü Olga Baranova, eşcinsellere evlenme hakkı tanıyan yasaya halkın verdiği desteğin boyutunun kendisi için bile şaşırtıcı olduğunu belirtti.

Ülkede Evanjelistlerin de dahil olduğu sağ kesimler, özellikle çocukları olumsuz etkileyeceği gerekçesiyse kampanya aleyhinde çalışmıştı.

Referandumda Zenginlerden Alınan Varlık Vergisinin Artırılmasına Hayır Çıktı

Öte yandan referandumda ülkedeki zengin kesimden alınan varlık vergisinin artırılması (sermayeyi adil şekilde vergilendirme) için yapılan oylamada ise halkın yaklaşık yüzde 65'inin "hayır" oyu vermesi dikkati çekti.

Doğrudan demokrasi ile yönetilen İsviçre'de önergeler, 50 bin imza toplanması halinde vatandaşlara sunuluyor ve referandumlarda onaylanırsa doğrudan yürürlüğe giriyor.

Böylece demokrasi, çoğunluk istedikten sonra toplumun topyekün ifsat olmasını sağlayan her türlü sapkınlığın da önünü açıyor.

 

 

SON HABERLER